Segregator jest rodzajem pojemnika, który służy archiwizowaniu różnych rzeczy w taki sposób, by łatwo można je było znaleźć kiedy zajdzie taka konieczność. Specjalnym rodzajem segregatora jest jego wersja biurowa, stosowana specjalnie w celu uporządkowania dokumentów. Istnieją różne dodatki, pozwalające na wygodne uszeregowanie wszystkich papierów, ułatwiające później odnalezienie wszystkiego, co będzie szybko potrzebne. Z pewnością warto zdecydować się na zakup segregatorów do każdego biura, a nawet do każdego domu. W końcu wszyscy posiadamy stosy dokumentów - dyplomów, podań, rachunków, pokwitowań - które zawsze lub przez jakiś czas należy przechowywać. Odpowiednie ich poskładanie w segregatorze ułatwi później znalezienie stosownego dokumentu. Co warto wiedzieć o segregatorach? Jakie ich warianty są dostępne i ile który kosztuje?
Segregator biurowy - niezbędne wyposażenie biura
Segregator biurowy należy do stałych elementów każdego biura. Znajdziemy go przede wszystkim w dziale księgowości, ale nie tylko - również innym pracownikom pozwala na układanie wszystkiego w stosowny sposób, nie tylko ułatwiający późniejsze odnajdywanie w krótszym czasie, ale także zwiększający ochronę wszystkich elementów. Dzięki segregatorom nie ulegną one uszkodzeniu czy zgubieniu. To zatem produkt, który dba o bezpieczeństwo ważnych pism. Przeznaczeniem każdego segregatora jest ochrona dokumentów, ich porządkowanie, ale także ułatwienie przeszukiwania, ponieważ wszystkie elementy są w niego w jakiś sposób wpięte. Zaopatrując w segregatory warto zwrócić uwagę na ofertę sklep.lobos.pl, który posiada szeroką gamę segregatorów.
Segregator na dokumenty - różne rodzaje
Segregatory kojarzą się wszystkim bardzo jednoznacznie - z najpowszechniejszym ich typem, czyli segregatorem wyposażonym w mechanizm dźwigniowy lub kółkowy, które pozwalają na włożenie w niego odpowiednich papierów (wsuniętych w koszulki na dokumenty, albo w skoroszyty), a następnie jego zamknięcie, by nie mogły się wydostać. Większość typowych segregatorów ma również na grzbiecie specjalny otwór, ułatwiający wyciągnięcie ich z rządka, jeśli stoją ciasno na półce. Liczba różnych wariantów tych produktów jest jednak spora - począwszy od formatów, poprzez dostępne kolory, a kończąc na ogólnym wyglądzie. Segregator na dokumenty może bowiem w ogóle nie mieć zamknięcia, tylko służyć do wsuwania w pojemnik/przegródkę wszystkich stosownych papierów. Rodzajem segregatora jest też sorter na dokumenty, przeznaczony do położenia na biurku i porządkujący je w odpowiednich, wysuwanych szufladkach.
Segregator a4 i inne wielkości
Segregatory dzielą się z uwagi na swoją pojemność oraz zastosowane wymiary. Rzecz jasna najpopularniejsze są te w wersji A4, ponieważ pozwalają na przechowywanie dokumentów bez potrzeby ich zginania, co mogłoby je zniszczyć, a na pewno odebrałoby im nieskazitelny wygląd. Z uwagi na fakt, że większość dokumentów jest drukowana właśnie w takim wymiarze, segregatory A4 z pewnością jeszcze przez długi czas będą najczęściej kupowane do biur i domów. Istnieją jednak i wersje mniejsze oraz większe. Choć większość z tych dostępnych posiada pionowy układ, można znaleźć również segregatory poziome. Jak widać każdy może dostosować zakup do swoich indywidualnych upodobań oraz potrzeb - wybór jest bowiem naprawdę duży!
Segregator - cena
Gdzie kupować segregatory i ile mogą kosztować? Wiadomo, że te najprostsze i najpowszechniej dostępne znajdziemy również w najlepszych cenach - za wszelkie udogodnienia, modyfikacje i dodatki będzie zaś trzeba nieco więcej zapłacić. Najlepiej rozglądać się za segregatorami w sklepach internetowych - wielobranżowych lub skoncentrowanych ściśle na branży biurowej czy papierniczej, np. alibiuro.pl. Dzięki temu mamy największe możliwości porównania cen oraz bardzo duży wybór - w sklepach internetowych produktów jest o wiele więcej niż w tych stacjonarnych. Oczywiście, można liczyć na sprzedaż hurtową lub tylko kilku egzemplarzy. Dobre segregatory o sporej pojemności można znaleźć już za kilka złotych - niektóre (te proste) dostępne są czasem nawet za kilkadziesiąt groszy za 1 egzemplarz. Cena tych bardziej ulepszonych lub ozdobnych to już jednak przeszło 10 złotych za produkt.
Komentarze (0)