Strona główna > Lifestyle > Folia bąbelkowa czy folia stretch? Elastyczne podejście!

Zarówno folia bąbelkowa, jak i folia stretch, to produkty doskonale nam znane i chętnie wykorzystywane. Ich właściwości oraz możliwości sprawiają, że korzystamy z nich w domu, w pracy, a nawet podczas podróży. Bąbelkowe wykonanie lubimy nieco bardziej, choć tylko i wyłącznie z jednego powodu – działa na nas relaksująco możliwość „strzelania” bąbelkami powietrza. Nie tę kwestię bierzemy dziś jednak pod lupę, a właśnie owe możliwości i zastosowanie obydwu folii, by ostatecznie wiedzieć, co i kiedy warto wybrać.

Folia bąbelkowa

W branży transportowej oraz opakowaniowej folia bąbelkowa, czy też pęcherzykowa, jest bardzo często wykorzystywana. Świetnie amortyzuje i chroni przed uszkodzeniami. Można w nią zapakować nawet najbardziej kruche i delikatne elementy, a te dotrą w całości i bez uszczerbku, do wyznaczonego punktu czy też rąk odbiorców.

Folia pęcherzykowa chroni przed wstrząsami, dostępem wilgoci oraz szkodliwych chemikaliów. Dzięki takiemu opakowaniu ustrzeżmy nasze przedmioty przed zarysowaniami. Jest to produkt elastyczny i niepalny, a swoje miejsce znajduje także, jako wypełniacz do paczek. Taka folia przydaje się w domu, gdy chcemy zapakować delikatny prezent dla bliskiej osoby lub mamy na celu ochronę swojego sprzętu przed działaniem niekorzystnych czynników. To produkt stosunkowo niedrogi, a jednak przydatny, nawet w codziennym użytkowaniu. Znajdziemy go między innymi w ofercie, jaką posiada hurtownia opakowań Opakowania24.eu.

Folia stretch

Podobne właściwości, jak folia pęcherzykowa, zapewnia nam folia stretch. Także elastyczna i doskonale chroniąca przed dostępem wilgoci czy rozmaitych chemikaliów. Nie posiada pęcherzyków wypełnionych powietrzem, stąd niekoniecznie sprawdzi się do zabezpieczania delikatnych przedmiotów. Ma jednak inne atuty.

Jest nie tylko rozciągliwa, ale i bardzo wytrzymała. Sprawdza się w magazynach, bo kartony o różnych rozmiarach i wadze, ułożone na palecie, dają w efekcie mało stabilny ładunek. Gdy jednak zostaną razem owinięte taką folią, ostatecznie stworzą coś na kształt jednego, dużego ładunku. Nic się nie przesunie, nie spadnie, nawet jeśli mamy do czynienia ze sporą liczbą kartonów. To doskonały sposób na zabezpieczanie i opakowywanie elementów znajdujących się w pudełkach o innych kształtach, rozmiarach czy wadze.

Folia stretch zapewnia utrzymanie warunków temperaturowych. Kolejno chroni przed dostępem promieni słonecznych. Najczęściej używamy tej przezroczystej, ale na rynku są również wersje kolorowe, w tym czarne. Dzięki nim zapewnia się nie tylko doskonałe zabezpieczenie, ale i zawartość nie jest widoczną dla osób postronnych. Wyposażając się w dyspenser, dozowanie i owijanie staje się znacznie łatwiejsze.

Mamy zatem dwa rodzaje folii, które możemy wykorzystać w różnorodnych celach. Weźmy pod uwagę ich właściwości i na tej podstawie zadecydujmy, która i do czego przyda nam się najbardziej.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz