Strona główna > Lifestyle > Jak wybrać szafę do przedpokoju?

Przedpokój to unikalne wnętrze, które często bywa traktowane po macoszemu, a przecież to właśnie on determinuje pierwsze wrażenie po wejściu do domu czy też mieszkania. Musi być zatem elegancki i funkcjonalny. Nie może w nim również zabraknąć praktycznej szafy. Jak wybrać mebel, aby cieszyć się pięknym wystrojem wnętrza?

Jaka szafa do przedpokoju?

Szafa w przedpokoju jest niezbędna. Pozwoli nam ona z łatwością przechowywać i segregować obuwie oraz odzież wierzchnią, a także inne elementy garderoby. Jeżeli będzie to mebel odpowiednio duży z powodzeniem zmieścimy w nim także środki czystości oraz inne akcesoria czy też zabawki, które chcemy mieć pod ręką, wychodząc z domu.

Wybierając szafę, musimy pamiętać o tym, że przedpokój służy przede wszystkim do przemieszczania się. Mebel nie może zatem zagradzać ciągów komunikacyjnych lub w jakikolwiek sposób przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się.

Co do zasady, do wyboru mamy dwie możliwości:

  • szafy wolnostojące – to rozwiązanie polecane zwłaszcza w przestronnych przedpokojach, w których piękna, drewniana szafa stanowić będzie ozdobę wnętrza, a nie tylko mebel do przechowywania. Decydując się na szafę wolnostojącą, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej rozmiary, które należy dopasować do metrażu przedpokoju.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego została wykonana. Najlepiej prezentuje się lite drewno. Nie każdego jednak stać na takie rozwiązanie, dlatego równie popularne są szafy wykonane z materiałów drewnopochodnych. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, aby przy ich wyborze zwrócić uwagę na jakość wykończenia. Jeżeli będzie ona wysoka, mebel będzie się prezentował równie pięknie co ten wykonany z litego drewna.

  • szafy do zabudowy – stają się one coraz popularniejsze. Mają bowiem nad wariantami wolnostojącymi jedną przewagę – maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń, co w przypadku przedpokoju jest niezwykle ważną kwestią. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca, które spożytkujemy w inny sposób.

Decydując się na to rozwiązanie, musimy zastanowić się nad następującymi kwestiami:

  • wypełnienie skrzydeł drzwi – najtańszą opcją są niewątpliwie skrzydła wykonane z płyt wiórowych. Zaletą tego rozwiązania jest również bogata kolorystyka, co pozwala z łatwością dobrać barwę drzwi do wystroju wnętrza.

Wśród innych dostępnych rozwiązań wymienia się lite drewno, szkło, płyty rattanowe i bambusowe. Wszystkie te materiały prezentują się naturalnie, a poza tym odznaczają się wysoką trwałością,

  • sposób ich otwierania – do wyboru mamy skrzydła łamane, przesuwne i otwierane uchylnie. To ostanie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przestronnych przedpokojach. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się drzwi łamane, które prezentują się niezwykle efektownie.

Dobrym wyborem okazać mogą się również drzwi przesuwne. Decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać, iż konieczne będzie miejsce na dwie prowadnice, które układa się obok siebie,

  • wypełnienie szafy – dla funkcjonalności szafy istotne jest również jej wypełnienie. Powinny się w niej znaleźć nie tylko półki czy szuflady, ale również drążek, na którym będzie można zawiesić na wieszakach odzież wierzchnią. W praktycznej szafie nie zabraknie również uchwytów na odkurzacz czy żelazko.

Przy wyborze szafy do przedpokoju ważną rolę odgrywa estetyka. Mebel musi być dostosowany do wystroju wnętrza. Najbardziej uniwersalne są szafy drewniane. Możemy je bowiem z powodzeniem zastosować zarówno w przedpokojach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Jeżeli zależy nam na minimalistycznym wystroju, warto zdecydować się na szafę w kolorze białym lub wykonaną ze szkła mlecznego. Gdy zaś chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, na skrzydłach drzwi powinny znaleźć się lustra.

Podsumowując, szeroki asortyment szaf do przedpokoju sprawia, że możemy mieć trudności z wyborem optymalnego rozwiązania. Ważne są przede wszystkim rozmiary mebla, które powinny być dostosowane do wielkości pomieszczenia. Nie możemy zapomnieć także o tym, iż wpływają one na pojemność szafy.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz