Strona główna > Lifestyle > Krótki przewodnik po soczewkach kontaktowych

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów korekcyjnych. Przywracają nienaganną ostrość wzroku u osób dotkniętych rozmaitymi wadami wzroku. W przeciwieństwie do okularów korekcyjnych, soczewki mogą być noszone w każdych warunkach pogodowych i podczas uprawiania sportu. Dziś wyboru dokonać można spośród wielu rodzajów soczewek, co pozwala idealnie dopasować je do wady wzroku i trybu życia, a jednocześnie - zadbać o doskonałą kondycję oczu.

Soczewki jednodniowe czy o dłuższym trybie noszenia?

Soczewki jednodniowe są idealne dla osób, które rzadko noszą soczewki i nie opłaca się im kupować droższej, dłużej użytkowanej opcji. To także doskonały wybór dla osób, które nie mają możliwości lub po prostu chęci, aby czyścić soczewki kontaktowe po zdjęciu ich z oczu. Soczewki jednodniowe można założyć tylko raz, po czym należy je wyrzucić. Mimo, że są zaprojektowane i zbudowane w bardziej ekonomiczny sposób, codzienne soczewki jednorazowego użytku mogą oferują  taką samą jakość, jak inne rodzaje soczewek kontaktowych. Podobnie jak inne rodzaje soczewek kontaktowych, codzienne soczewki jednorazowego użytku są dostępne  w różnych przedziałach cenowych. Możesz nawet uzyskać specjalistyczne soczewki kontaktowe w opcji jednodniowej - takie jak soczewki progresywne czy toryczne.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe są przeznaczone do noszenia w ciągu dnia przez 14 dni. Lub, jeśli dopuszcza to producent, można je nosić w trybie przedłużonym dzień i noc przez 7 dni. Ponieważ soczewki tego typu są noszone i zdejmowane wielokrotnie, wymagają odpowiedniego oczyszczania i przechowywania. Musisz je wyjąć i przechowywać w pojemniczku na soczewki kontaktowe ze świeżym płynem. Pojemniczek na soczewki kontaktowe należy wymieniać raz na trzy miesiące. Każdy ranking soczewek miesięcznych wskazuje na ogromną popularność soczewek od wiodących producentów, które wyróżniają się doskonałą jakością i wytrzymałością. Przykładem takich soczewek są soczewki Acuvue, znane na całym świecie.

Zarówno soczewki, jak i wszystkie potrzebne akcesoria można zakupić w sklepie BezOkularow.pl. Ten jeden z największych sklepów internetowych z takim asortymentem oferuje bogaty wybór rozmaitych soczewek najlepszych producentów, dostępnych w atrakcyjnych cenach.

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

W przypadku soczewek jednodniowych należy pamiętać jedynie o tym, aby zdejmować i zakładać soczewki czystymi rękami. Nieco więcej uwagi wymagają soczewki o dłuższym trybie noszenia, np. soczewki miesięczne, które nie są produktami jednorazowego użytku. Takie soczewki należy po zdjęciu dokładnie oczyścić. Soczewkę umieszcza się w zagłębieniu dłoni, po czym zalewa niewielką objętością płynu i pociera delikatnie opuszką palca. Wyczyszczoną soczewkę można przechowywać wyłącznie w czystym pojemniczku, ze świeżą porcją płynu do soczewek.

Bez względu na rodzaj soczewek, należy pamiętać, aby nigdy nie nosić ich dłużej niż zaleca to producent. Nie wskazane jest spanie w soczewkach, zwłaszcza dotyczy to soczewek jednodniowych. Wyjątkiem są soczewki day&night, przeznaczone do noszenia również podczas snu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz