Strona główna > Dzieci i rodzina > Transporter dla kota – jak wybrać najlepszy?

Właściciele kotów często zastanawiają się jaki transporter dla kota sprawdzi się najlepiej. Na rynku jest wiele różnych modeli, co może utrudniać podjęcie decyzji. Jedno jest pewne - to bardzo przydatna rzecz, która sprawdzi się zarówno podczas dalekich podróży, krótszych wycieczek, wizyt u weterynarza, a także w wielu innych, często nieprzewidzianych sytuacjach, na które trzeba być przygotowanym. Wszyscy właściciele tych czworonogów powinni go posiadać.

Jakie transportery dla kotów są najlepsze i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Warto znać odpowiedzi na te pytania.

Transportery dla kota

Transportery dla kotów występują w wielu wersjach i rodzajach. Warto wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Mogą one mieć formę klatki (najczęściej metalowej lub z tworzywa sztucznego), torby dla kota lub nawet plecaka. Występują one w wersjach poziomych i pionowych i w różnych rozmiarach. Fani rowerowych wycieczek mogą zaopatrzyć się w torbę dla kota na rower, którą można zamontować zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. 

Jaki transporter dla kota?

Przy wyborze odpowiedniego transportera, należy brać pod uwagę wiele aspektów. Przyjrzyjmy się im bliżej, by decyzja o zakupie była przemyślana i zadowalająca.

• Wentylacja

Ważne, by transporter, niezależnie od typu, był dobrze wentylowany. Zapewni to komfort naszemu zwierzęciu i uchroni otoczenie przed dochodzącymi z niego zapachami.

• Rozmiar

Odpowiedni rozmiar transportera jest kluczową sprawą. Na rynku możemy znaleźć transportery dla kotów dostosowane do ich wagi i wielkości. Jeżeli wybieramy się na dłuższe wycieczki warto zdecydować się na zakup większego, aby zapewnić kotu lepszą wygodę. Przy krótkich i niezbyt częstych wyjściach dobrze sprawdzi się transporter w standardowym rozmiarze. Jeżeli jesteśmy właścicielami kilku zwierząt, możemy zaopatrzyć się w większy transporter mieszczący dwa koty. Transportery o różnych rozmiarach znajdziesz w sklepach internetowych

• Waga

Transportery dla kotów różnią się wagą w zależności od tworzywa z jakiego są wykonane oraz wielkości. O ile przy samochodowych wycieczkach waga transportera nie stanowi dużego problemu, inaczej wygląda przewożenie kota transportem miejskim lub konieczność transportowania go pieszo. Zbyt ciężki transporter w połączeniu z masą naszego pupila, może sprawić nam duży dyskomfort.

transporter cena

• Łatwość w czyszczeniu

Po każdej wycieczce transporter powinno się wyczyścić. Przy jego wyborze, zwróćmy uwagę czy tworzywo z jakiego jest wykonany to umożliwia. Najłatwiejsze w czyszczeniu są transportery dla kotów wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Kupując torbę dla kota lub transporter w formie plecaka na kota, przed zakupem dowiedzmy się jak utrzymywać go w czystości.

• Bezpieczeństwo

Właściciele kotów woleliby uniknąć sytuacji, podczas której zwierze samo wydostaje się z transportera i ucieka. Zadbajmy o to, by drzwiczki były porządne, z solidnym zamknięciem, nie dającym się zbyt łatwo odblokować. Warto też zwrócić uwagę na podłogę, aby przy podnoszeniu obciążonego transportera nie wypadła.

• Możliwość obserwacji otoczenia

Podróżowanie w transporterze nie jest dla kota najprzyjemniejszym doznaniem. Sprawmy, by transporter umożliwiał mu obserwację otoczenia.

• Wytrzymałość

Nasz transporter musi być wytrzymały i solidny, odporny na upadki i urazy mechaniczne. Nie chcemy, aby pręty się odginały a elementy z tworzywa sztucznego łamały. Dlatego tak ważne jest zadbanie o jego wysoką jakość; przecież transportujemy w nim żywe stworzenie i nie możemy sobie pozwolić na to, by przez wadliwą konstrukcję stała mu się krzywda.

Transporter dla kota do samochodu

Przewożenie kota w transporterze musi być wygodne zarówno dla zwierzęcia, jak i jego właściciela. Na dalekie podróże najlepiej sprawdzi się większy transporter. Do podróżowania autem warto wybrać taki, który posiada uchwyty na pasy samochodowe. W transporterze powinny się też znaleźć pojemniki na wodę i jedzenie, aby nie trzeba było za każdym razem wyciągać kota, by go napoić i nakarmić. Warto także zadbać o to, by miał miękko i ciepło – umieśćmy w środku kocyk lub poduszkę. 

Transporter dla kota na kółkach

Niektóre torby dla kotów mają kółka, co jest ogromnym ułatwieniem. Plecak na kota świetnie sprawdzi się podczas pieszego transportu; one także często posiadają kółka i wysuwaną rączkę, przypominając wyglądem małą walizkę podróżną. Są to bardzo praktyczne rozwiązania , które sprawią że wycieczka z kotem nie będzie kojarzyła się ze stresem tylko z przyjemnością. Niektóre transportery umożliwiają włożenie kota od góry; każdy kto miał do czynienia z wkładaniem kota do transportera, na pewno bardzo doceni to rozwiązanie. Do podróży samolotem konieczne są transportery z atestem, warto o tym pamiętać aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Jeżeli posiadamy już transporter, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania pod kątem wygody, możemy zaopatrzyć się w akcesoria, które nam to zapewnią, na przykład doczepiane kółka lub pasy. 

Transporter dla kota - cena

Cena transportera dla kota wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Pamiętajmy, by dokonywać zakupu w sprawdzonych sklepach i wybierać dobre marki. Jest to produkt na lata, więc warto wybierać go świadomie i odpowiedzialnie, co opłaci nam się podczas podróży. Ceny transporterów można porównać np. na https://www.ceneo.pl/oferty/transportery-dla-kota.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz