Strona główna > Lifestyle > Oprawy ledowe

Oprawy ledowe

Możemy wyróżnić kilka rodzajów opraw LED:

*przemysłowe oprawy wiszące-najpopularniejsze oprawy wykorzystywane do oświetlenia magazynów, hal, warsztatów oraz przestrzeni przemysłowych gdzie potrzebne jest duże oświetlenie. Oprawa ta rozprowadza światło o neutralnej temperaturze barwowej oraz idealnie oświetli powyżej wymienione miejsca. Zbudowane z aluminium i radiatorów czyli elementów lub ich zbioru, które odprowadzają ciepło z układu, z którym maja kontakt do powietrza lub wody, dobrze przewodzącymi ciepło, zbudowanymi z aluminium lub miedzi. Dzięki cechom jakie posiadają radiatory lampy LED mają dłuższą żywotność. Przemysłowe oprawy wiszące można używać w miejscach, w których jest silne zapylenie np. w laboratorium chemicznym, stolarni oraz pracowni huty szkła, ponieważ mają one konstrukcję pyłoszczelną i wytrzymałą na oddziaływanie niepożądanych cząsteczek.
*oświetlacze LED do mocowania na suficie lub mocowania bocznego, płaskie-stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. W wersji z reflektorami kąt padania światła wynosi 120 stopni zaś w wersji z soczewkami wielkość oświetlanego pomieszczenia nie może przekroczyć 40 metrów.
*lampki liniowe LED-jest to oświetlenie stanowiskowe. Występują w wersji z reflektorami, wykorzystywane do oświetlenia niskich pomieszczeń od 2,7 do 5 metrów, a w wersji z soczewkami do rozświetlania korytarzy pomiędzy regałami w magazynach o średnim zapełnieniu towarem. Lampki liniowe LED dzielą się na:
-podtynkowe- stosowane do zabudowy sufitów podwieszanych;
-natynkowe-używane do montażu na sufitach lub z możliwością zawieszenia.
*lampy uliczne LED- to bardzo ważny rodzaj oświetlenia dbający o bezpieczeństwo ludzi spacerujących, podróżujących samochodami lub komunikacją miejską albo rowerami po zmierzchu. Przystosowane do wysięgników i słupów emitują białe światło, które jest bardziej korzystne dla oczu. Występują takie rodzaje lamp ulicznych LED jak:
-parkingowe emitujące znacznie mocniejsze światło oraz uliczne
-drogowe, które nie oślepiają podczas jazdy samochodem.
Różne kształty lamp dają możliwość dobrania oświetlenia do otaczających budynków.
*Panele LED do biur i sklepów- są zastępstwem opraw świetlówkowych, używane do montażu w sufitach podwieszanych powierzchniowo lub na linkach czy łańcuszkach. Świecą one cała swoją powierzchnią a ich światło jest bardzo miłe dla oka.
*Lampy LED typu downlight- oświetlenie to używane jest w biurach,sklepach,pomieszczeniach socjalnych lub stołówkach. Często montowane są na szynach ich światło pada w wąskich kątach co sprawia wrażenie, że światło pada wprost na dany przedmiot.
*lampy hermetyczne-są przystosowane do trudnych warunków pracy świetnie radzą sobie w pomieszczeniach wilgotnych jak i zakurzonych. To połączenie nowoczesności oraz trwałości a także energooszczędności.Hermetyczne oprawy LED to nawet 50% oszczędności energii elektrycznej.
*oprawy przeciwwybuchowe-używane w pomieszczeniach w których może wystąpić zagrożenie wybuchem. Spotykane najczęściej w fabrykach albo zakładach przemysłowych. Bardzo odporne na uszkodzenia powstałe w niebezpiecznych sytuacjach oraz pracują nawet podczas ewakuacji budynku.
*lampa kanałowa z czujnikiem ruchu- posiada czujnik ruchu o zasięgu 3 i pół metra. Stosowana do oświetlania garaży, piwnic oraz kanałów warsztatowych. Zalety kanałowej oprawy LED:
*czujnik ruchu o zasięgu 3,5 metra;
*emituje światło ciepłe o białej barwie;
*odporna na uszkodzenia powstałe podczas przypadkowego uderzenia;
*odporna na wilgoć oraz inne zewnętrzne czynniki dzięki, którym można używać jej w trudnych warunkach.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz