Strona główna > Lifestyle > Karty podarunkowe App Store – jak to działa?

Karty podarunkowe App Store to ciekawy prezent dla osoby młodej, interesującej się nowymi technologiami. Ponieważ starszym czytelnikom to pojęcie może nie mówić zbyt wiele, tłumaczymy, czym jest taka karta, co daje doładowanie App Store oraz gdzie można je kupić.

Na czym polegają karty podarunkowe App Store?

App Store to platforma cyfrowa przeznaczona dla użytkowników urządzeń mobilnych firmy Apple, czyli popularnych iPhonów, iPadów oraz iPodów Touch. Umożliwia ona przeglądanie oraz instalowanie aplikacji na te urządzenia, czyli programów dających dodatkowe funkcje, dostęp do portali społecznościowych czy po prostu gier. Części z tych aplikacji jest zupełnie bezpłatna. Inne należy wykupić – czasami kupujemy całą aplikację, w innych przypadkach jedynie dodatkowe funkcje lub np. specjalne ulepszenia w grach.

Aby dokonać zakupu, najpierw trzeba doładować konto w aplikacji. Doładowanie App Store sprawia, że na wirtualnym koncie mamy określoną ilość środków do wykorzystania na zakupy w serwisie.

Doładowanie można wykonać za pomocą tradycyjnego przelewu. Alternatywną metodą są właśnie karty podarunkowe App Store. Te niewielkie kartoniki zawierają zdrapki z kodami, których wpisanie w aplikacji pozwala doładować konto na określoną kwotę.

Dla kogo są karty podarunkowe App Store?

Dla większości osób powinno być to oczywiste, ale warto przypomnieć, że jeżeli zamierzamy kogoś obdarować kartą App Store, osoba ta musi posiadać urządzenie firmy Apple. Serwis App Store nie wspiera produktów innych producentów smartfonów i tabletów z prostej przyczyny – aby robić zakupy, potrzebne jest konto Apple ID, które jest przypisane do konkretnego urządzenia. Ma to na celu zapewnienie pełnej kompatybilności oferowanych aplikacji i innych treści z posiadanym urządzeniem.

Karty podarunkowe App Store to pomysł na prezent dla młodych osób, które chętnie korzystają z dobrodziejstw nowych technologii. Wykorzystanie doładowania z pewnością nie sprawi im najmniejszego kłopotu – szybko znajdą atrakcyjną aplikację do zainstalowania, przejdą na wersję „premium” już używanego programu lub wykorzystają doładowanie App Store w ulubionej grze mobilnej. Co więcej, kody na App Store działają także w iTunes, czyli serwisie Apple z muzyką. Oznacza to, że środki można wykorzystać także na wykupienie dostępu do ulubionej muzyki, której można słuchać w dowolnym miejscu!

Gdzie można kupić karty podarunkowe App Store?

Karty podarunkowe do różnych usług cyfrowych stały się bardzo popularnym produktem. Są dostępne już nie tylko w sklepach z elektroniką czy supermarketach – obecnie znajdziemy je w kioskach, sklepach na dworcach, a nawet w popularnych Żabkach. Zazwyczaj wszystkie typy doładowań znajdują się w jednym miejscu sklepu, na charakterystycznej „ściance” z różnymi rodzajami kart na wieszakach. Karty podarunkowe App Store rozpoznamy po błękitnym kolorze i charakterystycznym logo Apple w kształcie jabłka. Są one dostępne w kilku wersjach: 50, 100, 150 zł, a także 20-200 zł. Te ostatnie można doładować samodzielnie wybraną kwotą.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz