Strona główna > Zdrowie > Jesienny marazm – jak zmotywować się do działania?

Jesień to czas, gdy szybko tracimy zapał do wykonywanych zadań. Zdobyta motywacja podczas słonecznego lata, ulatnia się tak prędko, jak zapada październikowy zmrok. Temperatura zamienia się na kilka kresek powyżej zera, a ciągle padający deszcz skutecznie osłabia chęć do wyjścia na zewnątrz i pooddychania świeżym powietrzem. Niemniej jednak jesień to tylko kolejna pora roku i szkoda ten czas – pomimo wszystko – zmarnować. Jak zmotywować się do działania i efektywnie pracować w ciągu dnia – podpowiadamy w artykule!

Zacznij ćwiczyć!

Obietnice o rozpoczęciu aktywności fizycznej oraz zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów są zazwyczaj składane w trakcie noworocznych życzeń. Zerwij z tym ograniczeniem – wystarczy mata do ćwiczeń, sportowe buty i wygodny dres. Codzienne 30 minut aktywności fizycznej potrafią zdziałać cuda! Jeśli natomiast szybko nudzisz się prostymi zestawami ćwiczeniowymi, modyfikuj swoją treningową rutynę, codziennie dodając nowe ruchy. Dzięki nim Twój organizm otrzyma nowe bodźce, które skuteczniej rozprawią się ze znienawidzoną oponką lub zalegającym cellulitem na udach.

Skosztuj jesiennych przepisów

Kto powiedział, że jesienna aura musi być tylko szara, mroczna i pochmurna? Przełam niepogodę kolorowymi i zdrowymi wariacjami na talerzu. Sklep internetowy z wyposażeniem kuchni – dogotowania.pl pozwoli na sprawne przygotowanie pysznych posiłków. Poza tym wyjrzyj przez okno – jesień odznacza się różnokolorowymi liśćmi, pięknie kwitnącymi wrzosami czy niezapomnianymi wyprawami do lasu w poszukiwaniu smacznych grzybów.

To także czas na świeże dynie, jabłka, śliwki, gruszki, papryki, cukinie, bakłażany czy kalafiory. Aż żal o nich zapomnieć podczas przygotowywania lekkiej tarty czy swobodnej kompozycji gotowanych warzyw na parze.

Poszukaj wsparcia

Kto, jak nie przyjaciółka okaże się niezastąpioną motywacją do działania? Wyznaczajcie konkretne i przede wszystkim realne cele, o których wspominałyście już od dłuższego czasu. Zacznij od mniejszych przyjemności, jak przeczytanie dawno kupionej książki – długie wieczory są Twoim sprzymierzeńcem. Jeśli skończysz już lekturę, postawcie na bardziej ambitne cele. Myślałyście o wspólnym kursie językowym a może nauce tańca towarzyskiego? W grupie siła dlatego też, gdy jednej zapał osłabnie, druga wkroczy ze zdwojoną mocą, by skutecznie zachęcić do podjęcia dalszego wyzwania!

Jesień da się lubić!

Bez owijania w bawełnę – jesień to czas mglistych poranków, deszczowych dni i mroźnych wieczorów. Niemniej jednak to od Ciebie zależy, jak do tego podejdziesz. Wystarczy miły gest, uśmiech na twarzy, aby dzień stał się kolorowy. Nie warto poddawać się rutynie, dlatego też kreatywne sposoby na spędzanie czasu powinny urozmaicać szaroburą pogodę. Spacer po lesie, wycieczka rowerowa, romantyczny seans filmowy czy wypad na siłownię to tylko kilka propozycji, które warto wykorzystać!

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz