Strona główna > Dzieci i rodzina > Wybieramy łóżko dla chłopca

Łóżko dla chłopca musi odpowiadać jego upodobaniom, które mogą być bardzo różne. Jednocześnie łóżko powinno posiadać określone cechy, aby było idealnie przygotowane do swojej funkcji. Podpowiadamy, co jest ważne przy wyborze łóżka dla chłopca i jakie propozycje przygotowali producenci.

Łóżko jak z marzeń

Znalezienie łóżka dla chłopca, które będzie odpowiadało jego fantazją, wcale nie jest takie trudne. Obecnie dostępny jest bardzo duży wybór modeli, nie tylko klasycznych łóżek, ale też wyjątkowych, stylizowanych na samochody, rakiety kosmiczne, statki pirackie i tak dalej. Niektóre z propozycji z tej kategorii wyróżniają się nie tylko ciekawym wyglądem, ale też posiadają atrakcyjne rozwiązania technologiczne. Łóżko może na przykład posiadać kolorowe światła i sygnały dźwiękowe przypominające odgłosy silnika. Takie pomysłowe łóżko szczególnie pasuje do pokoju zaaranżowanego w określonej tematyce. Przy tym wszystkim nie możemy jednak zapomnieć, że łóżko przede wszystkim powinno zagwarantować dziecku zdrowy i spokojny sen. Więcej na https://dedekids.pl/content/lozko-dla-chlopca-statek-namiot-czy-jednak-klasyka

Dodatkowa funkcjonalność łóżka

Bez względu na wiek dziecka warto sięgać po modele z dodatkową funkcjonalnością - pojemne szuflady mogą pomieścić pościel, zabawki, albo inne drobiazgi. Wówczas szczególnie istotna jest solidność i wytrzymałość konstrukcji, aby dziecko mogło bezpiecznie samodzielnie korzystać ze schowków i dbać o porządek w pokoju. Bardzo praktyczną propozycją jest też pojedyncze łóżko piętrowe. Choć łóżko piętrowe zazwyczaj kojarzy się z dwoma miejscami do spania dla rodzeństwa, to taki model występuje też w wersji dla jednego dziecka - w tym przypadku materac znajduje się na górze, a na dole jest zwykle biurko. W tego rodzaju modelach producenci coraz częściej stosują efektowne elementy, takie jak na przykład schody z jednej strony łóżka, a z drugiej zjeżdżalnia, która przynosi dziecku frajdę.

łóżko dla chłopca drewniane

Dla dwójki starszaków…

Dla dwójki starszych dzieci znakomitym pomysłem może okazać się łóżko piętrowe. Jest to wygodna opcja, która jednocześnie pozwala na oszczędność miejsca w pokoju. Należy pamiętać, że takie łóżko musi mieć wytrzymałą drabinę i barierkę ochronną na piętrze. Alternatywą dla łóżka piętrowego jest model parterowy z drugim wysuwanym materacem. Ta wersja jest najlepszym wyborem jeśli pokój rodzeństwa nie jest zbyt duży (przy niewielkim metrażu wysokie łóżko piętrowe mogłoby przytłoczyć wnętrze). Łóżko z dwoma materacami jest przydatne też w pokoju jedynaka - pozwala zapewnić odpowiednie warunki do spania nocującym kolegom. W trakcie dnia można złożyć łóżko i zamienić je w wygodną sofę. Łóżko i sofa w jednym doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym, jak i młodzieżowym.

Na zakupy warto wybrać się z dzieckiem. Wtedy będziemy mogli najlepiej określić, co najbardziej się podoba i który model w pełni odpowiada potrzebom. Łatwiej będzie dobrać też wielkość łóżka - długość powinna być o około 30 cm większa niż wzrost dziecka. Pamiętajmy, że zwykle dziecko korzysta z łóżka nie tylko do spania, ale także do odpoczynku i zabawy. Łóżko powinno zatem zapewniać komfort i bezpieczeństwo młodemu użytkownikowi w każdej sytuacji.

Artykuł powstał we współpracy z http://mebledziecieceranking.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz