Strona główna > Zdrowie > Dlaczego skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji?

Krem pod oczy pełni niezwykle ważną funkcję w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, a ta pod oczami wymaga szczególnie specjalnej troski. Stosowany na najbardziej delikatne obszary skóry na buzi, ma ogromny wpływ nie tylko na poprawę ogólnego wyglądu, ale także na kondycję tych wrażliwych miejsc wokół oczu. Dobre efekty uzyskuje się tylko wówczas, gdy krem pod oczy stosowany jest systematycznie.

Dlaczego skóra pod oczami wymaga specjalnej uwagi?

Choć wielu paniom krem pod oczy wydaje się zbędny, bo przecież na okolice oczu można zastosować zwykły krem do twarzy, to są one jednak w błędzie. Skóra wokół oczu jest wyjątkowa. Jest ona znacznie cieńsza niż ta pokrywająca pozostałe części twarzy. Odznacza się o wiele większą wrażliwością i delikatnością. Z tego też powodu skóra wokół oczu jest swoistym zwierciadłem kondycji całego ciała. Jeśli właścicielka prowadzi niezdrowy tryb życia, stosuje niewłaściwą dietę albo cierpi na jakieś dolegliwości, wpływa to natychmiastowo na pogorszenie stanu skóry pod oczami. Pojawiają się wówczas „sińce i worki”, skóra w tych okolicach staje się przesuszona, traci elastyczność i to tu dostrzegamy pierwsze zmarszczki, których stają się coraz głębsze i z każdym rokiem ich przybywa. Właścicielki takiej skóry wyglądają na starsze o kilka lub kilkanaście lat i przestają czuć się komfortowo.

Aby zapobiec takim efektom, należy wyjątkowo dbać o skórę wokół oczu i stosować dobry krem pod oczy, odpowiednio dobrany do indywidualnych problemów skóry. Regularne aplikowanie specyfiku opóźni niekorzystne zmiany i poprawi kondycję skóry.

Jak działa krem pod oczy?

Krem pod oczy może działać w kilku obszarach, w zależności od składników aktywnych, wokół których zbudowano recepturę danego kosmetyku. Krem może zatem odżywiać i nawilżać, co jest bardzo ważne, bo skóra pod oczami nie posiada dużych zdolności do zatrzymywania wody. Z uwagi na mizerne, podskórne naczynka krwionośne w tym obszarze, jest też zwykle słabo dotleniona.

Dobry specyfik potrafi skórę ujędrnić, przywrócić jej sprężystość, a także zredukować jej wiotczenie. Dzięki temu można skutecznie opóźniać pojawienie się zmarszczek. Krem pod oczy może też efektywnie rozjaśniać skórę, co zdecydowanie poprawia jej  wygląd.

Jakie składniki powinien zawierać krem pod oczy?

Jeśli krem ma głównie nawilżać i odżywiać skórę, warto wybierać preparaty zawierające kwas hialuronowy i kompleksy witaminowe. Z kolei elastyczność i sprężystość skóry najskuteczniej przywracają preparaty zawierające kolagen i kwas hialuronowy jednocześnie, bo ten ostatni doskonale wzmacnia powstające włókna kolagenowe. Rozjaśniająco działają szczególnie te kosmetyki, które zawierają kwas askorbinowy, dzięki któremu można pozbyć się zjawiska tak zwanych podkrążonych oczu.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz