Strona główna > Lifestyle > Domowe obowiązki nie muszą być tak uciążliwe

Wykonywanie wielu domowych czynności nie należy do zbyt przyjemnych działań. Pranie, sprzątanie i prasowanie to tylko początek tej listy obowiązków. Na szczęście nowoczesne technologie i urządzenia potrafią wyręczyć nas w wielu działaniach lub przynajmniej uczynić obowiązki nieco mniej uciążliwymi.

Zmywarka pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu

Gdyby oszacować dokładną ilość czasu, jaką spędza się każdego dnia na zmywaniu naczyń i porządkowaniu kuchni, prawdopodobnie okazałoby się, że niemal każdy z nas marnuje swój czas i energię na te czynności. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie zmywarki.

Zmywarka to urządzenie niemal bezobsługowe, które wyręczy nas w zmywaniu niemal wszystkich naczyń kuchennych. By jeszcze bardziej podnieść funkcjonalność tego urządzenia, warto kupować naczynia, garnki i szklanki, które są przystosowane do mycia w zmywarce.

Odkurzacz bezprzewodowy sprawi, że odkurzanie będzie wygodne

Klasyczne odkurzacze mają dość niekomfortową konstrukcję. Długi drążek ze szczotką jest połączony z jednostką odkurzacza za pomocą elastycznej rurki, a kolejnym ograniczeniem jest długość kabla elektrycznego. Ciągnięcie za sobą takiego odkurzacza, pomimo kółek, jest dość ciężkie i niewygodne. Doskonałą, lekką i funkcjonalną alternatywą jest odkurzacz bezprzewodowy.

Pionowe odkurzacze bezprzewodowe są dość lekkie, łatwe w obsłudze i nie wymagają wielokrotnego przepinania wtyczki podczas odkurzania. Wymagają jedynie naładowania akumulatora przed rozpoczęciem odkurzania.

Kolejną alternatywą, która jeszcze bardziej uprości odkurzanie, są odkurzacze automatyczne. Te małe roboty sprzątające dotrą w każdy zakątek mieszkania lub domu i oczyszczą go z kurzu i innych zanieczyszczeń. Odkurzacze tego typu działają bardzo cicho, posiadają funkcjonalną automatykę z możliwością zaprogramowania automatycznego włączania się urządzenia nawet wówczas, gdy nikogo nie ma w domu.

Sposoby na bardziej komfortowe prasowanie

Prasowanie to czynność, która może być relaksująca lub frustrująca. Wiele zależy od podejścia i okoliczności (dużo przyjemniej prasuje się przy ulubionej muzyce lub serialu), ale też od sprzętu, jakim dysponujemy. Klasyczne żelazko to najbardziej oczywisty wybór, ale są przecież jeszcze żelazka parowe, bezprzewodowe i parownice do ubrań.

  • Klasyczne żelazko przewodowe jest najpopularniejszym wyborem z uwagi na szeroką dostępność oraz atrakcyjną cenę. Jego mankamentem jest jego cecha główna – przewód. Kabel od żelazka zwyczajnie przeszkadza podczas prasowania, może zaginać odzież i powodować jej gniecenie się.
  • Żelazko bezprzewodowe jest wyposażone w stację parową. To rozwiązania bardzo funkcjonalne z uwagi na brak kabla przy żelazku, ale też jest to sprzęt zauważalnie droższy, większy oraz cięższy.
  • Parownica do ubrań – to rodzaj przenośnego urządzenia parowego, które jest popularne w butikach odzieżowych i pralniach, a od jakiegoś czasu można je bez problemu kupić także w wariancie do użytku domowego. To sprzęt, który znakomicie odświeża ubrania. Gorąca para usuwa drobne zagniecenia oraz powoduje, że ubranie zyskuje świeższy zapach i wygląd.

Oferta żelazek jest naprawdę szeroka. By łatwiej podjąć decyzję co do tego, który model będzie najlepszy, warto zajrzeć do poradnika na ten temat. https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-zelazko-bezprzewodowe-parowe-czy-warto/436/

Prasowanie można sobie ułatwić nie tylko poprzez stosowanie odpowiedniego żelazka. Dużo łatwiej prasuje się ubrania tuż po wypraniu, gdy są jeszcze wilgotne. Jeśli uda nam się zgrać w czasie pranie i prasowanie, spędzimy przy desce do prasowania znacznie mniej czasu. Sama deska do prasowania może być również czynnikiem ułatwiającym lub utrudniającym prasowanie. Nowoczesne deski do prasowania z odpowiednim pokryciem i stabilną półką na żelazko zdecydowanie ułatwiają prasowanie.

https://www.morele.net/agd/sprzatanie-prasowanie-i-szycie/deski-do-prasowania-550/

Domowe obowiązki to czynności, które można polubić lub chociaż zaakceptować i uczynić łatwiejszymi w wykonaniu. By było to możliwe, nie obejdzie się bez odpowiednich sprzętów i akcesoriów, a tych, na szczęście, nie brakuje.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz