Strona główna > Dzieci i rodzina > Sanki — radość białego szaleństwa!

Biały puch za oknem sprawia, że na twarzy każdego smyka, i nie tylko, maluje się uśmiech i nie można się temu dziwić — śnieżna szata pokrywająca ulice, parki czy podwórza to dla najmłodszych zwiastun wspólnego, białego szaleństwa. Na liście zimowych zabaw, obok lepienia bałwana czy bitwy na śnieżki, nie brakuje także pełnej frajdy jazdy na sankach. Jakie wybrać, by radości na świeżym i mroźnym powietrzu nie było końca?

Jazda na sankach — przepis na zimową frajdę!

Jazda na sankach to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aktywności zimowych, będąca jednocześnie doskonałym przepisem na pełen energii wypoczynek, zarówno dla Twojej pociechy, jak i dla Ciebie. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, wskoczyć w ciepłe ubrania i znaleźć najlepszą trasę zjazdu. Odpowiedni sprzęt, czyli taki, który zapewni smykowi komfort oraz bezpieczeństwo zimowej zabawy. Drewniane, a może plastikowe? Sanek dla dzieci nie brakuje na sklepowych półkach, a ich kolor, wielkość czy cena to nie wszystko, co je różni. Czym charakteryzują się popularne modele?

Sanki drewniane — klasyka gatunku

Wśród zimowych pojazdów dla maluchów niesłabnącą popularnością cieszą się sanki drewniane. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim klasyczny i uniwersalny design. Na rynku można znaleźć zarówno modele w całości wykonane z naturalnego materiału, jak i te, na które składa się drewniane siedzisko i metalowe płozy, a czasem też i oparcie. Największą zaletą tego typu sanek jest przede wszystkim lekkość konstrukcji, która zdecydowanie ułatwia ich przenoszenie czy ciągnięcie. To jednak nie wszystko — naturalne tworzywo, oprócz niewielkiej wagi, zapewnia także lepszą odporność na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych, a tym samym większą wytrzymałość sanek. Na co należy zwrócić uwagę kupując model drewniany? Przede wszystkim na rodzaj drewna, najlepszym wyborem będzie buk albo dąb, a także jego odpowiednie zabezpieczenie lakierem. Co więcej, jeśli szukasz pojazdu dla maluszka, zwróć uwagę na wyposażenie sanek w zabudowane oparcie, które zagwarantuje bezpieczną przejażdżkę.

Sanki plastikowe — kolorowy zawrót głowy

Na jednym biegunie klasyczny design, na drugim soczyste kolory i wyjątkowe kształty, czyli… sanki plastikowe. Lekkość i taniość — tego zdecydowanie nie można im odmówić. Co więcej, modele wykonane z plastiku nierzadko przypominają wyglądem małe pojazdy, wzbudzając tym samym zainteresowanie każdego smyka. Decydując się na ich zakup, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiału, która nie pozostaje bez wpływu na trwałość sanek. Najlepiej wybierać te, które posiadają oznaczenie HDPE, mówiące o wysokiej gęstości wykorzystanego tworzywa — dzięki temu będziesz mieć pewność, że pojazd posłuży Wam przez dłużysz czas. Podobnie jak w przypadku sanek drewnianych, by zagwarantować maluchowi jak największe bezpieczeństwo i komfort, warto zdecydować się na model posiadający wygodne oparcie, a także dodatkowe zapięcia i paski. A dla starszych? Dla nich najlepiej sprawdzą się sanki wyposażone w specjalne dźwignie, które ułatwią sterowanie i hamowanie zimowym pojazdem.

Zimowe atrakcje bez końca!

Sanki to nie tylko emocjonujące zjazdy z górki, ale także sposób na urozmaicenie najmłodszym rodzinnych spacerów. Wybierz model idealny dla Twojej pociechy i… cieszcie się wspólnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz