Strona główna > Seks > Czy życie seksualne ma znacznie dla kobiet?

Żaden prawdziwy związek nie mógłby istnieć bez seksu. Jest to jeden z istotniejszych elementów życia. Seks oprócz tego, że daje przyjemność obojgu partnerom, to w wielu przypadkach jest to idealna okazja do okazywania sobie uczuć. Bliskość i intymność obojga partnerów potrafi w znacznym stopniu utrwalić związek. To właśnie ta bliskość i delikatność jest dla wielu oznaką prawdziwej miłości.

Duża część kobiet, bo prawie 79% (wg. badań na zlecenie Akademii Feminum) deklaruje, że jakość życia seksualnego ma dla nich ogromne znaczenie w życiu.

Czy seks to tylko przyjemność?

Seks ma służyć nie tylko do zaspakajania potrzeb obojga partnerów, ale to także okazywanie sobie uczuć i bliskości. Ma być przyjemnością dla obojga partnerów. Służy także do spłodzenia potomstwa.

Czy jakoś seksu ma znacznie?

Wszyscy wiemy, że seks ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka. 79% kobiet (w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Akademii Feminum) deklaruje, że dla nich ma ogromne znaczenie jakość życia seksualnego. Największą wagę do jakości życia seksualnego deklarują kobiety w najmłodszym wieku (25-34 lat). Nie ma w tym nic zaskakującego, bo kobiety w tej grupie wiekowej dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne i są na początku tej drogi. 

W grupie wiekowej 45-60 lat, tylko 73% kobiet deklaruje, że jakość seksu ma dla nich spore znaczenie. Jak widzimy dla dużej części kobiet, to w jaki sposób zachowujemy się w łóżku i jak przeżywamy te intymne chwile ma ogromne znacznie.

Wpływ seksu na jakość związku

Czy spadek jakości życia seksualne ma wpływ na związek?

Dla większości par jakość życia seksualnego ma ogromne znacznie. Spadek jakości w chwilach uniesienia prowadzi bardzo często do napiętych sytuacji w łóżku, a to przekłada się bezpośrednio na nasze stosunki w życiu codziennym. Blisko połowa ankietowanych uważa, że złe stosunki w łóżku przekładają się bardzo często na kłótnie i pogorszenie się relacji między obojgiem partnerów. Kłótnia i brak zrozumienia prowadzi również do pogorszenia się życia rodzinnego i aż 30% badanych kobiet powiedziało, że brak zrozumienia w łóżku prowadzi bardzo często do pogorszenia swojej wydajności w pracy. Niestety wiele osób nie potrafi rozdzielić swojego życia prywatnego od tego zawodowego. 

Jak poprawić jakość życia seksualnego?

72% kobiet deklaruje, że w ich związkach poruszana jest tematyka życia intymnego. Niestety prawie 1/3 kobiet w dalszym ciągu uważa seks za temat tabu. Wiele z tych osób uważa, że rozmowa o własnych potrzebach seksualnych jest w dalszym ciągu tematem tabu, który należy unikać. Jednak informacja o swoich potrzebach chowana i tłumiona w sobie, niejednokrotnie prowadzi do bardzo nerwowych zachować, kłótni i roztrzęsienia.

Szczera rozmowa z partnerem na temat własnego życia intymnego, swoich potrzeb i oczekiwań w łóżku jest najlepszą drogą do osiągnięcia poprawy współżycia. To chyba najprostszy sposób aby obie strony były zadowolone ze wspólnej bliskości

Wyniki badania wskazują jednoznacznie, że większa część kobiet oczekuje dobrego życia seksualnego. Wpływa ono bowiem w późniejszym czasie na pozytywne relacje z partnerem, pozytywnie przekłada się na naszą pracę i poprawia stosunki z rodziną. Nie można zapominać, że w dzisiejszych czasach seks to nie jest już temat tabu i należy na jego temat jak najwięcej rozmawiać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz