Strona główna > Dzieci i rodzina > Jak taniej kupować kosmetyki?

Badania i nowe technologie

Luksusowe marki prowadza badania i szukają nowych technologii, którymi potem dzielą się z innymi. Tak pracuje wiele koncernów, które posiadają pod sobą różne półki cenowe jeśli chodzi o produkty. Nowy składnik znajdzie się na początku w drogich produktach luksusowej marki a z czasem trafi do siostrzanej firmy, która kosmetyki ma znacznie tańsze.

Nie tylko składniki najnowsze będą skuteczne

Znany z doskonałego działania w walce ze zmarszczkami retinol jest obecny na rynku już mniej więcej 30 lat. Podobnie to wygląda z innymi składnikami, które z czasem staja się zawsze tańsze, ale to nie zmniejsza ich skuteczności. Ostatnie lata to wiele odkryć, które dostępne są w tej chwili praktycznie dla wszystkich firm. Dlatego właśnie już za stosunkowo niedużą cenę będzie można znaleźć naprawdę dobry produkt. Wystarczy zawsze dobrze sprawdzić listę składników. Jeśli pojawiają się na wysokich pozycjach składniki takie jak retinol, peptydy, witaminy A, C, E to warto taki produkt kupić.

Płyny do kąpieli i pod prysznic z takim samym składem?

Jeśli ktoś chce ograniczyć budżet to może przerzucić się na popularne marki kosmetyków. Może zapachu nie będą miały wyjątkowego i opakowanie nie będzie najpiękniejsze, ale ich stosowanie będzie przyjemne oraz skuteczne. Takie produkty znajdziecie w sklepie Rossman.

Sezonowe wyprzedaże

Najbardziej znane marki co sezon maja nowe kolekcje produktów. Gdy sezon mija jest duża szansa na to, by ich produkty kupić po prostu znacznie taniej.

Kupujemy nie tylko w drogeriach

Niektóre kosmetyki kupić warto w supermarkecie np. w Tesco. Tam często są one znacznie tańsze, jednak zawsze warto będzie sprawdzić czy opakowanie nie było wcześniej otwierane przez kogoś kto je oglądał.

Kupowanie w sieci

Jeśli kupować w sieci to z odpowiednią rozwagą. Wybieramy tylko sklepy internetowe, które na rynku są od dawna i maja dużą grupę klientów. Nie dajmy się nabrać wyjątkowym okazja, gdy kosmetyki są proponowane pół darmo z nieznanego źródła, bardzo często natkniemy się wtedy na podróbki.

Kupowanie w pakiecie

Wiele firm oferuje również kosmetyki w zestawach promocyjnych. Wtedy można za cenę jednego produktu dostawać dwa albo do jednego produktu otrzymać także komplet miniaturek, które będzie można zabrać ze sobą na wakacje.

Praktyczne sztuczki dla oszczędnych:

Prasowanych cieni do powiek używać można na sucho oraz na mokro – dzięki temu uzyska się subtelny albo wieczorowy efekt używając takiego samego kosmetyku.

Warto będzie zwracać uwagę na to jaką konsystencję mają szampony i odżywki. Kupować warto takie gęste, ponieważ będą one znacznie bardziej wydajne. Zwykle wystarczy kropla, by dobrze z nich skorzystać. Rzadkich wylewamy więcej i szybko się kończą, więc ponowny zakup będzie konieczny.

Unikamy nakładania podkładu gabka, ponieważ wtedy sporo takiego podkładu będzie wchodzić w gąbkę. Mniej podkładu będzie można zużyć, gdy używac się będzie własnych palców. Trzeba rozsądnie korzystać, wtedy zużycie będzie mniejsze i produkt na dłużej będzie wystarczał. Jeśli na szczoteczce zbiera się nadmiar tuszu to trzeba go wycierać w chusteczkę a nie o brzeg opakowania. Jeśli wydaje Ci się to nieekonomiczne będzie to błędne podejście. To tylko pozory, ponieważ grudki tuszu powstałe po wytarciu będą zasychać i sprawią, że tusz będzie się trudniej zamykał i zacznie szybciej wysychać.

Warto korzystać z tych różnych porad, by rzeczywiście kupować taniej i również dbać o to, by racjonalnie korzystać z rożnych kosmetyków, w dłuższej perspektywie może dawać to spore oszczędności i warto o tym pamiętać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz