Strona główna > Seks > Wibrator i dildo: praktyczny przewodnik po zabawkach erotycznych dla siebie i partnera

​Czym różni się wibrator od dildo? Wbrew temu, co sądzi wiele osób, oba te gadżety erotyczne to nie to samo! Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i wybierz sex-zabawkę dla siebie.

Czym jest dildo?

Dildo w dużym skrócie to sztuczny członek. Pomaga on doświadczyć przyjemności płynącej z penetracji za pomocą mięśni. Zazwyczaj wykorzystywany jest do masturbacji, ale także w zabawach erotycznych dwojga (i większej liczby!) osób. Używanie dilda jest bardzo proste: zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie partnera. Na rynku znajduje się olbrzymia ilość tego typu gadżetów erotycznych: niektóre z nich wiernie przypominają męskie przyrodzenie, inne są ukształtowane w bardziej wymyślne kształty. 

Plusem dildo jest to, że w przeciwieństwie do wibratora, nie trzeba go ładować ani nie stosuje się do niego baterii. Ze względu na brak wibracji każde dildo jest ciche i wodoodporne, ponieważ nie posiada silniczka, który mógłby ulec uszkodzeniu w kontakcie z wodą.

To, jakie dildo wybierzemy, zależy tylko od nas. Niektóre osoby poszukują dild realistycznych, możliwie najdokładniej imitujących wyglądem i wielkością penisa. Na rynku gadżetów erotycznych znajdują się także liczne dilda szklane, kamienne czy wykonane z innych tworzyw sztucznych, w tym silikonu medycznego. Warto pamiętać, że jest to najbezpieczniejszy rodzaj materiału, z jakiego może być wykonana zabawka erotyczna.

Wibrator: czym różni się od dildo?

Wibratory różnią się od dilda przede wszystkim tym, że wibrują. Podobnie jednak jak dilda, wcale nie muszą imitować wyglądem penisa: najlepszym tego przykładem jest bestseller, czyli króliczek wibrator. Jego charakterystyczne "uszy" służą do jednoczesnej stymulacji łechtaczki w czasie, gdy jego druga końcówka znajduje się w pochwie. 

Wibratory mają różnorodne kształty, faktury i wielkość. Mini wibratory (tzw. wibratory szminki) mieszą się w dłoni i mogą służyć do stymulacji pochwy, łechtaczki i odbytu. Z kolei wibratory jajka najczęściej wprowadza się do pochwy: często bywają sterowane zdalnie, co dodatkowo daje większe możliwości zabawy.

Na rynku gadżetów erotycznych dostępne są także wibratory dla par, które umieszcza się w pochwie partnerki i anusie partnera. Zaprojektowano także wibratory dla par homoseksualnych. Dużą popularnością cieszą się strap-ony, do których przypina się z kolei dilda: w ten sposób kobieta zyskuje możliwość penetracji partnerki lub partnera.

Co wybrać: dildo czy wibrator?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tak naprawdę oba te gadżety służą do zupełnie innego rodzaju stymulacji. Niektóre osoby nie są w stanie osiągnąć orgazmu przez wyłączną stymulację analną czy waginalną: w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem okaże się wibrator, który umożliwia dodatkowy rodzaj pieszczot. Warto też pamiętać, że zawsze można stosować wspomniane zabawki łącznie: dobrym duetem jest dildo i niewielki wibrator do łechtaczki.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz