Strona główna > Lifestyle > Kwas hialuronowy - bezpieczny wypełniacz modelujący twarz

Modelowanie wybranych partii twarzy, takich jak usta i nos, możliwe jest obecnie dzięki nowoczesnym i bezpiecznym wypełniaczom. Takie zabiegi stoją w kontraście do wykonywanych jeszcze kilkanaście lat temu operacji plastycznych, które były inwazyjnymi procedurami i miały nieodwracalny charakter. Z kolei korekta nosa kwasem hialuronowym czy poprawianie kształtu i wielkości ust to zabiegi szybkie, minimalnie inwazyjne, przynoszące spektakularne efekty. A gdy kwas hialuronowy ulegnie degradacji, zabieg można powtórzyć.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz

Kwas hialuronowy to związek występujący fizjologicznie w organizmie. Odpowiada on za nawilżenie skóry, utrzymanie jej elastyczności, pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, a także ochronę naskórka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w kosmetyce - stanowi ceniony składnik kosmetyków do twarzy, znajduje także zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Nieusieciowany kwas hialuronowy to preparat wykorzystywany w zabiegach mezoterapii i ma działanie nawilżające i rewitalizujące skórę. Taki kwas hialuronowy szybko ulega degradacji w organizmie pod wpływem enzymu - hialuronidazy. Z kolei usieciowany kwas hialuronowy to preparat o wyższym stopniu usieciowania, czyli wzbogacony o wiązania zwiększające odporność kwasu hialuronowego na działanie hialuronidazy. Oznacza to, że preparat utrzymuje się znacznie dłużej w organizmie. I taki kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako wypełniacz pozwalający na wypełnianie zmarszczek, a także powiększanie ust czy korektę kształtu nosa. Wypełniacze z kwasem hialuronowym cechują się optymalna plastycznością i gęstością preparatu, dzięki czemu jego wprowadzenie w określone partie twarzy zapewnia bardzo naturalny efekt.

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Kiedyś skorygowanie kształtu nosa możliwe było jedynie dzięki operacjom plastycznym. Dziś te inwazyjne, wymagające długotrwałej rekonwalescencji można z powodzeniem zastąpić zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Procedura modelowania nosa kwasem hialuronowym umożliwia uzyskanie pożądanego kształtu nosa i skorygowanie licznych niedoskonałości w wyglądzie nosa, takich jak: 

  • - zbyt duży czubek nosa,
  • - asymetria nosa,
  • - zbyt mały nos,
  • - opadający koniuszek nosa,
  • - rozdzielona chrząstka na czubku nosa,
  • - garb na nosie,
  • - brak „mostka” między trzonem a czubkiem nosa.

 

Zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Procedura poprzedzona jest konsultacją lekarską, podczas której wykluczana jest obecność przeciwwskazań do zabiegu i omawiany jest oczekiwany rezultat. W wybrane okolice nosa wprowadzane są niewielkie objętości preparatu. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest przy pomocy cieniutkiej kaniuli, dlatego po zabiegu pozostaje jedynie niewielki ślad nakłucia, możliwe jest także pojawienie się zaczerwienienie, a ryzyko wystąpienia siniaków czy krwiaków jest niewielkie.

Efekty utrzymują się od 6 do 18 miesięcy, co zależne jest od tempa degradacji kwasu hialuronowego w organizmie. Tempo degradacji preparatu wynika zarówno z indywidualnych predyspozycji, a także palenia papierosów czy ekspozycji na słońce.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Preparaty z usieciowanym kwasem hialuronowym są z powodzeniem wykorzystywane w celu powiększania ust oraz modyfikowania ich kształtu. Dzięki wypełniaczowi możliwe jest utrzymanie odpowiednich proporcji między górną a dolną wargą, a także zmniejszenie asymetrii ust. Ponadto kwas hialuronowy pozwala na podniesienie opadających kącików ust. Efektem użycia wypełniacza z kwasem hialuronowym to nie tylko skorygowanie wielkości i kształtu ust - zabieg prowadzi do podkreślenia czerwieni wargowej, nawilżenia ust, a także zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek wokół ust. Zabieg trwa kilkanaście - kilkadziesiąt minut i podobnie jak w przypadku korygowania kształtu nosa poprzedzony jest konsultacją lekarską. Po zabiegu istotne znaczenie m unikanie nadmiernej mimiki ust, przyjmowanie gorących napojów i posiłków w pierwszej dobie po zabiegu. Ponadto wskazane jest ograniczenie ekspozycji na słońce czy korzystanie z sauny. Efekty modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymują się zazwyczaj przez kilka miesięcy. Zabieg może być powtarzany.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz