Strona główna > Lifestyle > Okno w nowej odsłonie - roleta dzień noc.

Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić wystrój okna bez zasłon i firan. Moda jednak się zmienia i tradycyjne białe firanki zastąpiły te z kolorowym nadrukiem, pojawiły się fantazyjne upięcia oraz ozdobne akcesoria. Przyszła moda na żaluzje, potem na rolety. Obecnie można spotkać rozmaite aranżacje wystroju okna, od tych tradycyjnych jeszcze ręcznie robionych przez babcię na szydełku firanek, aż po zupełny brak ozdób i pozostawienie "gołej" szyby. Hitem ostatnich lat okazały się rolety dzień noc.

To rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych urządzanych dekadę (lub więcej) temu. Ich niewątpliwą zaletą jest duży wybór kolorów, rozmiarów oraz sposobu montażu. Istnieje możliwość indywidualnego dostosowania rolety do wymagań klienta (niestandardowy rozmiar lub wzór na materiale). Dodajmy jeszcze, że dzięki impregnacji kurz nie osadza się na tkaninie, więc rolety nie wymagają specjalnej pielęgnacji ani agresywnych detergentów.

Zasada działania

Rolety dzień noc dzięki swej budowie umożliwiają kontrolowanie natężenia światła w pomieszczeniu. Składają się z dwóch rodzajów tkaniny (transparentnej oraz zacieniającej) ułożonych w poziome pasy. Obie tkaniny przesuwając się względem siebie pozwalają uzyskać najbardziej zadowalający efekt - od całkowitego zaciemnienia do pełnej jasności. Ten sposób regulacji przypomina nieco działanie żaluzji, ale jest dużo precyzyjniejszy. A do tego wygląd rolet dzień noc jest nieporównywalnie atrakcyjniejszy dla oka. Dodatkowo rolety dzień noc można również podnosić jak tradycyjne rolety odsłaniając okno na dowolną wysokość.

Rodzaje mocowań

Rolety typu dzień noc mogą być różnie mocowane.

Klasyczna - sprawdza się w pomieszczeniach z dużym oknem, z którego często nie korzystamy. Montowane są do ściany tuż nad wnęką okienną lub do sufitu. Zasłaniają całą wnękę i dlatego otwieranie okna może być utrudnione. Jednak dzięki takiemu dopasowaniu zapewniają nam poczucie prywatności. Roleta z mocowaniem tego typu stosowana jest również przy niestandardowych listwach, gdzie inne mocowanie mogłoby być problematyczne.

Mini roleta - to łatwy montaż bezpośrednio na ramie okna dzięki haczykom lub przyssawkom. Dodatkową zaletą jest żyłkowa prowadnica, która zapewnia dobre przyleganie do szyby nawet przy uchylonym oknie.

Rolety dzień noc w kasecie montowane na ramę okna - tkanina umieszczona jest w specjalnej ramie, dzięki czemu doskonale przylega do okna. podobnie jak mini roleta montowana jest na ramę okna haczykami lub przyssawkami. Przy wyborze tej opcji warto sprawdzić, ile mamy miejsca po otworzeniu okna na oścież. Zamontowanie kasety w zbyt ciasnej wnęce utrudni lub uniemożliwi otwarcie okna. Należy też upewnić się czy kształt listew przyszybowych pozwala na użycie rolety z płaskimi prowadnicami bocznymi. W razie wątpliwości zapytajmy sprzedawcę.

Rolety dzień noc w kasecie montowanej do sufitu lub ściany - taki sposób montażu pozwala zakryć całą wnękę lub tylko okno. Wszystko zależy od nas. Musimy wziąć jedynie pod uwagę ilość miejsca na zamontowanie kasety. Należy się upewnić czy po podciągnięciu rolet bez problemu można otworzyć okno. Ten typ mocowania pozwala uniknąć kłopotów jakie napotkamy przy mocowaniu do ramy okiennej, np. wywietrzników.

Zalety rolet dzień noc

Rolety dzień noc pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat w mieszkaniu. Dzięki regulacji położenia pasów tkaniny zaciemniającej oraz dobremu przyleganiu do szyby w upalne dni możemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie, a tym samym ochronić je przed zbytnim nagrzaniem. Tkanina zaciemniająca nie jest prześwitująca, dzięki czemu wnętrze naszego domu będzie chronione od ciekawskich spojrzeń, również na parterze. Rolety dzień noc sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz