Strona główna > Lifestyle > Pianka poliuretanowa – czy to idealny termoizolator?

Można zauważyć, że obecnie pianki poliuretanowe oraz wyroby z pianki polietylenowej stale wykorzystuje się w budownictwie. Mają one rzeczywiście wiele zalet i to właśnie te pianki traktuje się obecnie jako najlepszy możliwy termoizolator. Pianki charakteryzują się wytrzymałością mechaniczną, bardzo dobrze izolują i termicznie i akustycznie. Warto więc zobaczyć jakie jest zastosowanie tych materiałów i dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością. Co mówią specjaliści z izolacjenowysacz.pl?

Jak stosuje się poliuretan?

Poliuretan występuje w formie spienionej jako pianki, płyty czy otuliny. Wykonywane z niego płyty wykorzystuje się do izolacji ścian zewnętrznych, dachów, balkonów, podłóg czy tarasów. Tego typu pianki przeznaczone są między innymi do montowania okien oraz drzwi, klejenia, izolowania paneli ściennych, łączenia elementów drewnianych w ramach konstrukcji szkieletowych, wypełnienia szczelin między płytami styropianowymi. Wyroby z pianki poliuretanowej są bardzo wygodne w transporcie, obróbce, dlatego bardzo dobrze się sprawdzają i na pewno mogą być one polecane. Odporna będzie pianka na działanie grzybów i pleśni. Może wytrzymywać przez krótki czas nawet bardzo wysokie temperatury. 

pianki natryskowe

Pianki natryskowe

Wśród różnych propozycji produktów pojawiają się także pianki o charakterze natryskowym, które wykorzystywane są przede wszystkim w ramach izolowania stropów. Pianka PUR w takiej postaci sprawnie konkuruje z innymi formami izolacji między innymi ze styropianem czy wełną mineralną. Jest wiele czynników, które decydują o takiej popularności tego typu pianki. Przede wszystkim w grę wchodzi obecnie taka kwestia jak większa skuteczność w niwelowaniu mostków termicznych. Pianka, która będzie natryskiwana będzie świetną propozycją, ponieważ dochodzi do jej rozproszenia i można liczyć na to, że w ten sposób pokryte będą wszystkie miejsca na dachu. Dlatego właśnie doskonale się będzie sprawdzać na takich stropach, na których mamy wiele zakamarków i dlatego właśnie pianka, która będzie się rozprężać będzie w stanie skutecznie pokryć te wszystkie miejsca i izolacja będzie trwała.

Natrysk pianki – popularne na dachu płaskim 

Jeśli chodzi o piankę natryskową bardzo dużą popularnością cieszy się ona dachach płaskich i tam właśnie jest najchętniej wykorzystywana, gdy chodzi o elementy zewnętrzne. Natomiast można również zauważyć, że we wnętrzach również wykorzystuje się tego typy piankę. Przede wszystkim będzie się ona stosowana na poddaszach użytkowych w miejscach, gdzie będzie się miało rozbudowaną strukturę więźby i nieregularne kształty dachu. W takim miejscu będzie pojawiać się taka kwestia, że jest wiele miejsc, do których będzie trudno dotrzeć. Między innymi dlatego w tym miejscach świetnie sprawdzi się pianka PUR, która dzięki rozprężeniu będzie w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc i dzięki temu można liczyć na to, że cała powierzchnia zostanie dobrze zaizolowana termicznie oraz akustycznie, dlatego ta opcja świetnie się sprawdzi i może być polecana, do tych najbardziej skomplikowanych dachów.

Więcej informacji znajdziesz na: izolacjeskawina.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz