Strona główna > Lifestyle > Urządzenia detektywistyczne niezbędne na co dzień!

Sprzęt szpiegowski, który kiedyś dostępny był tylko dla wybranych, teraz jest na wyciągnięcie ręki, na przykład w sklepie detektywistycznym AlfaTronik. Jakie urządzenia wybrać, by przynosiły nam korzyści w codziennym życiu? Zobaczcie nasze typy!

Rejestrator samochodowy

Sprzęt ten na pierwszy rzut oka nie kojarzy się nam z urządzeniami detektywistycznymi. Rejestratory samochodowe są naszymi asami w rękawie. Dzięki nim mamy zapisane każde zdarzenie drogowe. I nie tylko, bo gadżet ten ma często wbudowany detektor przeciążeń, który uruchamia nagrywanie np. po wykryciu ruchu. Zarejestrowana zostanie, więc stłuczka parkingowa czy akt wandalizmu.

Jaki rejestrator samochodowy wybrać? Nam wpadł w oko model samochodowy rejestrator zdarzeń BX1500+ za niecałe 700 złotych. Kąt widzenia obiektywu to 170 stopni. Na nagraniu będzie widoczny cały przód maski i otoczenie samochodu. Poza detektorem zdarzeń, jest on też wyposażony w GPS, który rejestruje położenie auta.

Z takim urządzeniem możemy czuć się bezpieczniej na drodze. Z pewnością nie padniemy ofiarami oszustów, którzy wymuszają odszkodowania. Nie będziemy też bezradni w sporze z ubezpieczycielem, jeśli dojdzie do szkody parkingowej.

Zamaskowany dyktafon

Dość często dochodzi do sytuacji, w której czulibyśmy się bezpieczniej, gdyby była ona zarejestrowana. Dlatego, warto rozejrzeć się za dobrej jakości urządzeniem nagrywającym dźwięki. Przy okazji również niewielkich rozmiarów i zamaskowanym - nie musimy się wtedy martwić, że zostaniemy zdemaskowani.

Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład dyktafon STD-5 w pendrive z aktywacją głosem. Koszt zakupu nie jest wysoki, bo wynosi mniej niż 300 złotych. Urządzenie możemy uruchomić ręcznie lub może być automatycznie aktywowane głosem. Pozwala to na oszczędzanie pamięci oraz baterii. Urządzenia możemy też używać jak zwyczajnego pendrive’a, czyli do przechowywania i przenoszenia plików.

Ukryty w przenośnej pamięci nie wzbudza niczyich podejrzeń. Swobodnie możemy go zabierać ze sobą do pracy, na rozmowy biznesowe, a nawet do sklepu. Jeśli zatem szef nas szykanuje, to bez trudu zdobędziemy na to dowody. Z drugiej strony możemy wykorzystywać dyktafon do nauki, na przykład nagrywając wykłady na własny użytek lub nagrywając swoją wymowę w innym języku.

Rejestratory GPS

Nawigacja satelitarna kojarzy się przede wszystkim z odnajdywaniem i wytyczaniem trasy do danego punktu. Możliwość skontrolowania położenia możemy wykorzystać jeszcze do tego, by chronić swoich bliskich, a także mienie przed kradzieżą (głównie samochody i rowery). Skupimy się na tym pierwszym rozwiązaniu.

Lokalizatory osób to specjalny rodzaj rejestratorów GPS. Pozwalają one na sprawdzenie, gdzie znajduje się bliska dla nas osoba. O tym, że jest to ważne wiedzą rodzice dzieci zagrożonych porwaniem (np. rodzicielskim), partnerzy osób wędrujących samotnie (przyrodników, wielbicieli nocnych rajdów na orientację), a także opiekunowie osób starszych oraz pracodawcy.

Do wszystkich tych zadań idealnie nadaje się lokalizator pracowników i osób starszych GT-301 za około 1000 złotych. Urządzenie określa położenie z dokładnością do 2 metrów, jest zatem bardzo precyzyjne. Czas pracy w trybie czuwania wynosi do 20 dni.

Co ważne, za pomocą tego sprzętu możemy komunikować się z daną osobą. Urządzenie ma też zaprogramowane przyciski - pomagają one wezwać pomoc bez konieczności wpisywania numeru telefonu. Dla opiekunów osób starszych ważny będzie wbudowany akcelerometr. Reaguje on na gwałtowne zmiany położenia, czyli przede wszystkim upadki. W razie wykrycia takiego zdarzenia, lokalizator sam wysyła wiadomość alarmową na wskazany numer.

Gadżety detektywistyczne - podsumowanie

Istnieje jeszcze wiele urządzeń, na które warto byłoby zwrócić uwagę, bo mogą podnieść komfort naszego codziennego życia. Wiele osób ceni sobie ukryte kamery do zabezpieczenia domu i firmy, szyfratory rozmów i programy szpiegujące. Najważniejsze jest jednak, żeby sprzęt ten trafił w nasze potrzeby - dlatego przedstawiliśmy te najpopularniejsze rozwiązania.

Jeśli chcecie przejrzeć dostępne urządzenia, to polecamy właśnie sklep detektywistyczny AlfaTronik. Właśnie stamtąd braliśmy specyfikację sprzętów oraz ich przybliżoną cenę.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz