Strona główna > Lifestyle > Urządzenia, które warto zabrać na wyjazd turystyczny

Pakowanie się na wyjazd turystyczny zajmuje sporo czasu. To zadanie, które wymaga przemyślenia, które przedmioty warto zabrać ze sobą. Do torby podróżnej lub plecaka warto wrzucić nie tylko ubrania, ale też liczne akcesoria oraz kilka niezbędnych urządzeń. Jak się spakować na wyjazd? Co zabrać ze sobą?

Bagaż warto dostosować do charakteru wyjazdu

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której na każdy rodzaj wycieczki należałoby spakować identyczny ekwipunek. O ile na wyjeździe pod namiot może przydać się śpiwór i karimata, o tyle w przypadku nocowania w hotelach wybór przedmiotów do spakowania będzie zupełnie inny.

Jeszcze przed rozpoczęciem pakowania warto przeanalizować wszelkie okoliczności, jakie mogą zaistnieć na wyjeździe. Warto zapoznać się z dokładnym planem podróży, przyjrzeć się bliżej miejscom noclegowym i zapoznać się z wyposażeniem, jakiego można będzie spodziewać się na miejscu.

Urządzenia i akcesoria turystyczne, które mogą się przydać na każdym wyjeździe

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy na kemping, pod namiot czy do pensjonatu, jeśli tylko będziemy uprawiać aktywną turystykę, warto zapakować do plecaka poniższe sprzęty i akcesoria:

  • Scyzoryk – trudno o bardziej wielofunkcyjne narzędzie. Scyzoryk przydaje się w wielu sytuacjach typowo turystycznych, jak otwieranie puszek, krojenie żywności lub przecinanie lin i tym podobne. Warto wybrać egzemplarz renomowanej marki, który będzie wyposażony w kluczowe narzędzia, jak nóż, nożyczki, otwieracz do konserw, cążki i tym podobne.
  • Latarka – to drobny sprzęt, który powinien znajdować się nie tylko na wyposażeniu każdego turysty, ale też w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie wyjazd na biwak, wycieczkę w góry lub nocowanie pod namiotem bez dostępu do dobrej latarki. Choć wydawać by się mogło, że funkcję latarki przejmą aplikacje na smartfony, to jednak nic nie zastąpi komfortu i wygody korzystania ze zwyczajnej latarki ręcznej lub z latarek specjalistycznych. Na korzyść tych urządzeń przemawia niezależność od smartfona i jego baterii oraz ergonomiczny kształt. Wybierając latarkę, warto sięgnąć po naprawdę dobry i sprawdzony model – najlepiej o dużej mocy i renomowanej marki. https://www.morele.net/agd/oswietlenie/latarki-227/
  • Nawigacja GPS lub aplikacja do nawigowania – to przydatne akcesoria zarówno w przypadku podróży samochodowej, jak również podczas pieszych wędrówek. Nawigacja lub aplikacje do nawigowania wskażą nam drogę do celu bez względu na to, czy chodzi o parking w centrum miasta czy o malowniczo położone schronisko.
  • Smartfon – wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić życia bez korzystania ze smartfonów i faktycznie są to urządzenia użytkowane tak powszechnie, że powinny znaleźć się w bagażu podręcznym bez względu na to, gdzie się wybieramy.

Gdy nie mamy pewności, jakie udogodnienia znajdują się w hotelu, mieszkaniu lub pensjonacie

Wyjazdy survivalowe rządzą się swoimi prawami i pakowanie się na nie oznacza konieczność zabierania rzeczy gwarantujących przetrwanie i poradzenie sobie w trudnych warunkach. Zupełnie inaczej wygląda bagaż osoby wybierającej się na wyjazd w bardziej cywilizowane rejony. Częstym problemem, z jakim można się zetknąć podczas podróżowania jest nieodpowiednie wyposażenie obiektu. Czasami zdarzają się błędy w opisie oferty, z których wynikają nieporozumienia, a czasami jest to kwestia niedopatrzenia najemców. By mieć pewność, że wyposażenie obiektu spełni nasze oczekiwania, warto skontaktować się z właścicielem, a brakujące urządzenia i akcesoria można zabrać ze sobą.

  • Suszarka do włosów – w wielu hotelach i apartamentach znajduje się w standardowym wyposażaniu, ale należy zdawać sobie sprawę, że może to być miniaturowa suszarka podróżna o słabej mocy, którą trudno szybko wysuszyć długie i gęste włosy. Wątpliwości te warto rozwiać przed wyjazdem, a w razie potrzeby, można spakować własne urządzenie.
  • Żelazko – trudno wyobrazić sobie wyjazd w eleganckie miejsce i poruszanie się w wymiętych ubraniach. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, czy żelazko znajduje się w obiekcie, a jeśli nie, to warto zapakować własne. Żelazka, na czas podróży, warto zabezpieczyć i opróżnić z wody, jeśli to modele parowe. Alternatywą dla żelazka klasycznego może być małe żelazko turystyczne. https://www.morele.net/agd/sprzatanie-prasowanie-i-szycie/zelazka-94/
  • Kawiarka – dobra kawa to rzecz, z której większość smakoszy kawy nie potrafi zrezygnować. W wielu obiektach noclegowych na wyposażeniu można znaleźć wyłącznie czajnik. Jeśli w miejscu, do którego się udajemy, będzie dostęp do kuchni, to warto rozważyć wzięcie ze sobą małego modelu kawiarki – pyszna kawa podczas wyjazdu gwarantowana.
  • Czajnik – jeśli wynajmujemy kawalerkę z wyposażoną kuchnią, to wiadomo, że czajnik będzie się w niej znajdował, ale w przypadku wynajmu pokoju w pensjonacie, warto rozważyć zabranie ze sobą czajnika. Jeśli w obiekcie w ogóle nie ma kuchni lub znajduje się ona daleko od pokoju, możliwość skorzystania z własnego czajnika będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Pakowanie się na wyjazd wakacyjny bywa dużym wyzwaniem, ale czasami wystarczy sporządzenie dobrej listy rzeczy do spakowania i zastanowienie się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz