Strona główna > Medycyna > SUPLEMENTY NA USPOKOJENIE I REDUKCJĘ STRESU

Stres jest obecny w życiu każdego z nas. Jednym doskwiera bardziej, inni zaś odczuwają go sporadycznie. Mimo wszystko jest to naturalna reakcja organizmu na pewne czynniki psychiczne lub fizyczne. Gdy jednak zaczyna się nasilać, może uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie. Jak więc radzić sobie ze stresem i przywrócić równowagę ciała i umysłu?

DLACZEGO SIĘ STRESUJEMY?

Nerwy mogą mieć różne podłoże. Wszystko zależy tak naprawdę od predyspozycji każdego z nas. Jedni potrafią poradzić sobie doskonale z bardzo trudnymi sytuacjami i nie odczuwają żadnych skutków ubocznych stresujących wydarzeń. Inni za to muszą „odchorować” każdą sprzeczkę w pracy. Dla niektórych stres jest pomocny i motywujący. Nie jest to jednak regułą, ponieważ może on również odbierać chęć do nauki, pracy czy rozwijania swoich zainteresowań. Wszystko zależy od tego, czy jest to stres krótkotrwały czy może długotrwały i chroniczny. Ten drugi zdecydowanie wymaga poszukiwania przyczyn oraz podejmowania prób radzenia sobie z nim. Pamiętaj, że stres pojawia się niezależnie od nas, jednak możemy sobie z nim radzić na różne sposoby. Jakie? Przeczytasz poniżej.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

Nie ma uniwersalnych zasad radzenia sobie ze stresem. Z pewnością wielu osobom może bardzo pomóc zadbanie o regularność snu. Niestety, gdy stawiamy go na ostatnim miejscu, daleko za pracą i innymi obowiązkami, nie jesteśmy w stanie efektywnie wypoczywać. Każda dorosła osoba powinna spać przynajmniej 7 godzin dziennie. Niektórzy potrzebują jeszcze więcej snu, a nawet drzemek w ciągu dnia. Warto dobrze wsłuchać się w swój organizm i dostarczyć mu tego, czego potrzebuje.

Równie ważna, co sen jest aktywność fizyczna. Spacery, jazda na rowerze, siłownia czy joga – każda z tych czynności przyczynia się nie tylko do dbania o sylwetkę, ale wpływa również na redukcję stresu. Towarzyszące nam szybkie tempo życia nie sprzyja uspokojeniu. Sport zaś – wbrew pozorom – pozwala odpocząć, a przede wszystkim – odciąć się od wszystkich codziennych spraw.

Jeszcze jednym sposobem na obniżenie poziomu stresu są naturalne suplementy diety. Sprawdzonym składnikiem, który ma dobry wpływ na organizm jest na przykład indyjski żeń-szeń, czyli ashvagandha. Wykazuje on właściwości wspomagające redukcję stresu, zmniejsza stężenie kortyzolu, wspomaga zasypianie i wpływa na poprawę jakości snu. Jest to suplement w pełni bezpieczny, który oferuje każda apteka internetowa. Warto jednak pamiętać, że nie można stosować go jako zamiennika zbilansowanej diety.

DŁUGOTRWAŁY STRES – NIE BAGATELIZUJ GO

Jeśli borykasz się z długotrwałym stresem, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Chroniczny stres może prowadzić do różnych zaburzeń psychicznych, dlatego nie wolno go bagatelizować. Jeśli nie jesteś w stanie ukoić swoich nerwów, nie czekaj, udaj się do lekarza, który pomoże Ci rozwiązać problemy i poprawić jakość Twojego życia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz