Strona główna > Zdrowie > Kolekcja nasion marihuany

Kolekcja nasion marihuany

Kolekcjonowanie nasion marihuany to hobby, które jest w Polsce legalne, w przeciwieństwie do ich uprawiania, kiełkowania czy rozsadzania. Wielu entuzjastów zajmuje się gromadzeniem nasion konopi we własnych kolekcjach. Ich rozmaite odmiany można kupować w specjalnych sklepach, działających głównie online, choć coraz częściej spotykanych także stacjonarnie. Najbardziej zaangażowani kolekcjonerzy mają bardzo imponujące zbiory, warte nierzadko kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Należą do nich rzadkie odmiany genetyczne, uzyskane drogą krzyżowania roślin. Na czym polega fenomen kolekcjonerskich nasion marihuany i dlaczego niektórzy są w stanie sporo za nie zapłacić? Czy kolekcjonowanie nasion konopi na pewni jest legalne i nie grozi żadnymi sankcjami prawnymi?

Dlaczego nasiona mogą stworzyć kolekcję?

Konopie to rośliny o rozmaitych odmianach. Dwa najpopularniejsze, odrębne genetycznie, choć spokrewnione szczepy to konopie siewne (cannabis sativa) oraz ich podgatunek, konopie indyjskie (cannabis indica). Ich wykorzystanie nie sprowadza się jedynie do suszenia i palenia liści dla ich właściwości psychoaktywnych. Tak zwane konopie przemysłowe wykorzystuje się między innymi do uszczelniania okien wysuszonymi włóknami. Konopie znajdują zastosowanie także w medycynie oraz przemyśle. Do każdego z gatunków należy wiele odmian.

Wszystkie zastosowania konopi wydają się być nierozerwalnie związane z ich uprawą. Mimo tego, wiele osób kupuje nasiona tylko po to, by zamknąć je w woreczku i umieścić w klaserze, opisując pod spodem. Dlaczego ludzie interesują się tworzeniem takiej kolekcji? Powód stanowi przede wszystkim genetyczna różnorodność. Zarówno sativa, jak i indica występują w licznych odmianach, różniących się właściwościami (na przykład zawartością THC i CBN). Od wielu lat uprawia się także typy krzyżowane, w celu uzyskania całkiem nowych roślin. Motywacją wielu kolekcjonerów jest zachowanie poszczególnych typów genetycznych, a także zagłębianie się w związane z ich powstaniem historie. Co więcej, kolekcja nasion marihuany nigdy nie jest pełna - stale powstają nowe odmiany.

Czym wyróżniają się nasiona kolekcjonerskie?

Nasiona konopi dzieli się nie tylko ze względu na przynależność do gatunku sativa lub indica. Równie ważnym parametrem jest sposób uprawy.

Pierwszy podział nasion to podział ze względu na miejsce uprawy.

Outdoor - nasiona do uprawy na zewnątrz (zaczną kwitnąć, gdy skróci się długość dnia). Możesz je kupić np. w https://skunk24.com/132-all-indoor
Indoor - nasiona do uprawy w specjalnych szklarniach (zaczną kwitnąć, czy zmniejszy się liczba godzin światła).

Kolekcjonerzy zwracają także uwagę na to, jak kwitnie konkretna roślina.

Autoflowering - kwitną i dają obfite plony bez względu na cykle światła w ciągu doby. Dostępne np. w https://ganjafarmer.com.pl/24-nasiona-marihuany-autoflowering
Feminized - 99% nasion jest rodzaju żeńskiego, a więc zakwitnie, dając plon.

Odmiany kolekcjonerskie rzadko bywają w stu procentach szczepem sativa lub indica. Najczęściej znajdują się w nich oryginalne, mieszane i niejednolite układy genów. Dlatego właśnie nasiona kolekcjonerskie budzą takie zainteresowanie i cieszą się popularnością. W kolekcjach znajdują się zarówno rośliny łatwe w uprawie, jak i niezwykle trudne, zarówno tanie i powszechnie dostępne, jak i warte kilkaset złotych za jedno nasionko.

nasiona marihuany

Marihuana - kupno nasion kolekcjonerskich

Decydując się na założenie własnej kolekcji nasion marihuany, najbezpieczniej jest odwiedzić jeden ze sklepów internetowych. Często na stronach znajdują się także poradniki, a każdy z oferowanych rodzajów nasion jest skrupulatnie opisany. Sklep z nasionami marihuany to tak zwany Seedbank. Można w nim znaleźć odmiany tworzone na całym świecie, wskutek rozmaitych krzyżówek genetycznych. Cena jednej sztuki zależy od odmiany, trudności uprawy i unikalności. Może to być zarówno 15 złotych, jak i 600 złotych. Najczęściej jednak sztukę kupuje się w cenie około 30 - 50 złotych.

W dużych miastach można także szukać sklepów z nasionami marihuany działających stacjonarnie. Ich zaletą jest możliwość kontaktu ze sprzedawcą, zadania mu istotnych pytań i poradzenia się w kwestii wyboru pierwszych nasion do kolekcji. Niektóre Seedbanki posiadają w swojej ofercie jedynie kilka najpopularniejszych odmian, w innych wachlarz jest o wiele szerszy.

Kontrowersje prawne - czy można kolekcjonować marihuanę?

Kolekcjonerów marihuany interesuje zarówno sposób uprawy, jak i kwitnienie konkretnych roślin. Ciekawym zagadnieniem jest także zawartość THC i CBN, a co za tym idzie, działanie. Jednak kolekcjonowanie nasion konopi pozostaje w Polsce legalne tylko tak długo, jak wszystkie te zainteresowania sprowadzają się do zagadnień teoretycznych.

Choć w naszym kraju można kupować, sprzedawać i posiadać suche nasiona marihuany, w momencie ich kiełkowania zostaje złamane prawo. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 roku przygotowywanie nasion pod uprawę, ich kiełkowanie i uprawa są nielegalne. Oczywiście nie każdy kolekcjoner nasion kończy swoje zainteresowanie konopiami jedynie na klaserze. Trzeba jednak wiedzieć, że w takim przypadku można mieć poważne problemy prawne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz