Strona główna > Rozrywka > Jak z ogrodu zrobić wodny park rozrywki?

Lato to czas, w którym chętnie korzystamy z kąpieli wodnych. Rzeki, jeziora czy baseny są oblegane przez chcących się odchudzić turystów a na plażach trudno znaleźć kawałek wolnego miejsca. Ciekawą alternatywą jest zorganizowanie wodnego parku rozrywki w swoim ogrodzie, gdzie nie trzeba walczyć o wolny leżak, a jakość wody i towarzystwo pozwalają na komfortowy wypoczynek. W tym artykule przedstawiamy ciekawy sposób na stworzenie prywatnego kawałka plaży we własnym ogrodzie. Co jest do tego potrzebne ? O czym warto pomyśleć ? Wszystko poniżej.


Baseny ogrodowe
Podstawą każdego miejsca do kąpieli są baseny. Wybór na rynku jest bardzo duży, a liczne możliwości pozwalają stworzyć wymarzone miejsce do relaksu i wypoczynku. Pierwszą grupą są małe baseny dmuchane dla dzieci i dorosłych. To proste samonośne konstrukcje o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które pomieszczą nawet kilka osób. To doskonale rozwiązanie, jeśli chcemy się tylko ochłodzić podczas największych upałów i składać konstrukcje na resztę czasu.
https://www.sklep-presto.pl/lato/plywanie-i-nurkowanie/baseny-ogrodowe-1346/


Jeśli zależy nam na stałej konstrukcji, dobrym pomysłem będzie zakup basenu ogrodowego. Posiada on metalowy stelaż lub również jest samonośny. Średnica takich konstrukcji to już kilka metrów a głębokość może osiągnąć nawet 1 metr. W takim basenie komfortowo może przebywać kilka dorosłych osób lub dzieci. Można ich używać przez całe lato. Takie baseny ogrodowe to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Istnieją też duże baseny przypominające wielkością te tradycyjne, ale które nie wymagają wkopywania w ziemię. Posiadają liczne elementy metalowe szkieletu, ich montaż trwa nawet kilka dni i przeprowadza go często specjalna firma. Rozmiary takich basenów to kilka lub nawet kilkanaście metrów w długości. Pozwala to na bardzo komfortowe warunki, kąpieli a nawet rozgrywanie meczów piłki wodnej. Taka konstrukcja posiada kompresor, który na bieżąco ją dodmuchuje. Jeśli nie chcemy trwale zniszczyć terenu lub wolimy po sezonie złożyć basen, to będzie to idealne rozwiązanie. Ceny rozpoczynają się od ok. 2000, a górna granica zależy od zaawansowania basenu.

Dodatkowe elementy domowego basenu
Obok głównej atrakcji, jaką jest basen ogrodowy, warto zamontować kilka dodatkowych elementów. Bardzo przydatnym jest hydromasaż. Dostępnych jest wiele wersji. Te podstawowe oferują fontannę lub silny strumień wody rodem z basenów termalnych a te bardziej złożone oferują podwodne masaże. Jeśli chcemy również sprawić, aby basen był bardziej funkcjonalny dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie drabinki, która ułatwi wchodzenie i wychodzenie.

Kolejnym elementem tworzenia ogrodowego basenu jest urządzenie terenu obok. Warto wstawić tam leżaki, na których będzie można wypoczywać lub się opalać. Wejście i okolice do basenu należy zabezpieczyć rozkładaną podłogą lub specjalną folią. Zapobiega to przenoszeniu do basenu trawy i ziemi a użytkownicy będą czuli się bardzo komfortowe. Należy pamiętać, aby podłoże było antypoślizgowe. W takim miejscu można też umieścić lodówkę turystyczną, w której będą znajdowały się schłodzone napoje czy przekąski.

Akcesoria
Jeśli chcemy stworzyć miejsce wypoczynku, warto zadbać o ciekawe akcesoria. Bardzo dobrym pomysłem akcesoria pływackie w formie maski do nurkowania lub okularów, które szczególnie przypadła do gustu dzieciom. Piłka do odbijania również będzie ciekawym dodatkiem. Bardzo przydatne mogą się też okazać małe gadżety w postaci wodoodpornych słuchawek lub obudowy do telefonu. Dzięki temu będziemy mogli relaksować się w basenie, oglądając ulubiony film lub rozmawiając ze znajomymi.

https://www.sklep-presto.pl/lato/plywanie-i-nurkowanie/akcesoria-plywackie-1511/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz