Strona główna > Rozrywka > Kim jest Aleksandra Popławska?

Polska aktorka teatralna i filmowa Aleksandra Popławska, znana również z roli w "Kobietach mafii", to Aleksandra Popławska. Niewiele wiemy o jej życiu prywatnym, ponieważ w wywiadach rzadko mówi o swojej rodzinie. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej pięknej aktorki. Jeśli jesteście zainteresowani dowiedzeniem się o nich więcej, możecie przeczytać poniższy artykuł

Chcąc dowiedzieć się więcej o filmografiach aktorów wejdź na https://spokeo.pl/filmografia

Kim jest Aleksandra Popławska?

Aleksandra Popławska urodzona w Zabrzu 17 marca 1976 roku. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu, który jest częścią Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Ukończyła również Szkołę Muzyczną II stopnia.

Jej debiut aktorski miał miejsce na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od 2000 roku związana jest z Teatrem Rozmaitości w Warszawie.

Aleksandra Popławska - teatr

Aktorka początkowo znana była z przedstawień teatralnych. Jan Szurmiej w Operetce Wrocławskiej (1998) wyreżyserował jej pierwszą rolę w "Czarodzieju z Lublina", sztuce Isaaca Bashevisa Singera. Rok później zagrała Tanię w "Czwartej siostrze". Otrzymała za to nagrodę aktorską na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

Aleksandra Popławska doskonale sprawdza się zarówno w repertuarze współczesnym ("Między nami dobrze jest", "Paw królowej"), jak i w klasyce ("Kniaź Myszkin", "Wesele"). Opera Praska") oraz w klasycznych dziełach teatralnych ("Wesele", "Wiśniowy sad", "Kniaź Myszkin").

Zajmowała się również reżyserią spektakli teatralnych. W 2010 roku wraz z Adamem Sajnukiem wyreżyserowała "Kompleks Portoy" w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie.

Aleksandra Popławska - filmy i seriale

Aleksandra Popławska na ekranie zadebiutowała jako aktorka w serialu telewizyjnym "Miodowe lata", (2000). (2000). Następnie wystąpiła w następujących produkcjach: "Samo życie", "Na Wspaniałej", (2004), "Na dobre i na złe" (2005), "39 i pol", (2008-2009), oraz "Prawo Agaty" (2012). (2012).

Jej najpopularniejszą rolą była postać Niny Elsner w serialu "Barwy szczęścia". (2013-2017). Aleksandrę Popławską można było również zobaczyć w hitach "Wataha" (2014) i "Belfer" (2016).

W 2003 roku wystąpiła w filmie obyczajowym "W dół kolorowym wzgórzem", który był jej pierwszą rolą filmową. Pojawiła się w komedii "Testosteron", (2006), "Miłość", (2016), "Kobiety mafii 2" (2019) oraz "Underdog" (1999).

Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska - życie prywatne

Wieloletnim towarzyszem Popławskiej jest Marek Kalita (starszy od niej o 18 lat). Wspólnie wychowują córkę Antoninę.

Magdalena Popławska jest jej siostrą, z zawodu jest aktorką. Współpracowały razem przy dwóch projektach: "Serial "Wataha" oraz "Nie rób scen".

Ciekawostki o Aleksandrze Popławskiej

Członkini Polskiej Federacji Naturystycznej Aleksandra Popławska. Aktorka twierdzi, że nagość jest dla niej sposobem na życie w zgodzie z naturą, a także z samą sobą.

Użyczyła swojego głosu do gry komputerowej "Mirror's Edge", gdzie wcieliła się w postać Faith Connors.

Aleksandra Popławska - Instagram

Profil aktorki na Instagramie śledzi już ponad 100 tysięcy osób. Można tam zobaczyć jej zdjęcia z rodziną oraz z planów filmowych.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz