Strona główna > Zdrowie > Nastawienie psychiczne, a dieta pudełkowa – z czym to się je?

            Na dietę najczęściej przechodzimy wtedy, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów. Dla jednych będzie to walka z kilkoma kilogramami, dla innych szukanie drogi do zdrowia, bo stają na granicy nadwagi i otyłości. Każdy może mieć inne pobudki do podejmowania diety. Jej podstawą wbrew pozorom nie jest tylko i wyłącznie zmiana nawyków żywieniowych na stałe, ale i przemiany wewnętrzne, czyli to, co nas motywuje.

 

Chcę się odchudzić, bo...

 

            I tu pojawia się wiele powodów. Dla jednych to chęć, by podobać się innym i nie być wyśmiewanym przez otoczenie. Inni zaś po prostu chcą czuć się lepiej, fizycznie, jak i psychicznie, więc szukają sposobu na to, by uzyskać wagę idealną. Kolejna grupa zabrnęła w ślepą uliczkę z niezdrowym i wysokokalorycznym jedzeniem, aktualnie zmagając się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Powody są różne, dlatego zanim weźmiemy się za praktyczne zmiany codziennego jadłospisu, musimy nastawić się psychicznie do odchudzania.

 

            W diecie liczy się wytrwałość, cierpliwość i trzymanie się założonych postanowień. Jakiekolwiek ustępstwa, choćby najmniejsze, są w stanie zniweczyć działania wielu dni, a nawet tygodni i to w zastraszająco krótkim czasie. Dlatego potrzebujemy zacząć od przemiany w psychice, nowego nastawienia i zrozumienia dla samych siebie, czym kieruje nas chęć odchudzenia swojego ciała.

 

            Dopiero wtedy, gdy postawimy sobie jasno określone cele, wyznaczymy dla nich konkretny termin, ale mając na uwadze, iż muszą to być cele realne do osiągnięcia, możemy brać się do działania. Odchudzanie nie musi być radykalną dietą, na której ciężko wytrwać. Racjonalny jadłospis, a do tego gwarantujący oszczędność czasu, zaoferuje dieta pudełkowa z EatZone.pl. Posiłki dostarczane o wskazanej godzinie, wprost pod adres domowy. Wygodnie i zdrowo, a przecież o to nam chodzi!

 

By uniknąć efektu jo-jo

 

            Efekt jo-jo to nasz największy wróg. Wiele osób zmienia się wręcz spektakularnie, po czym równie zjawiskowo zaczyna wracać do poprzedniej wagi. Efekt jo-jo jest jeszcze gorszy, bo nadrabiamy kolejne kilogramy. W takiej sytuacji trudno mówić o dalszej motywacji, chęci działania i utrzymaniu diety.

 

            Pomocą w powyższej sytuacji jest właśnie dieta pudełkowa. Nie tracimy czasu na gotowanie, więc jest nam łatwiej. Ten sam czas możemy przeznaczyć na aktywność fizyczną, by organizm zaczął jeszcze lepiej funkcjonować. Poza tym przekonujemy się, że zdrowe i niskokaloryczne posiłki mogą być wyjątkowe pod każdym względem. Uczymy się nowych smaków, zapachów i poznajemy dotąd nieznane produkty. Łatwiej przetrwać zmiany, przynajmniej w początkowym etapie odchudzania i przekonać się do nich. Przecież nie każdy jest mistrzem kulinariów, dlatego dieta pudełkowa wielu z nas zwyczajnie ratuje i wspomaga.

 

            Odchudzanie z głową, a przede wszystkim z efektami, jest możliwe. Cierpliwość, postanowienia, założenia i cele, a do tego dobrze skomponowana dieta pudełkowa i gotowe!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz