Strona główna > Zdrowie > Od zmierzchu do świtu: walcz z bezsennością

Tylko wtedy mamy nieprzespane noce zaliczane do fajnych, gdy rano możemy się w końcu położyć do łóżka jak i także spać do popołudnia. Gdy porządnie się nie wyśpimy to nie potrafimy się przez cały dzień skupić, spada nam refleks, poczucie humoru jak i także libido. Powinniśmy nauczyć się spać od zmierzchu do świtu i żyć na cały gwizdek.

Oczywiście, że każdemu zdarza się nawet zarwać noc, a czasem nawet dwie z rzędu. Jednak jeśli trzecią się prześpi normalnie to nie musimy się przejmować. Jednak gdy się stale niedosypiamy to możemy tego w przyszłości pożałować.

Jeden na trzech

Ryzyko tego, że in nam zdarzy się mieć kłopoty ze snem jest bardzo duże. Osoby uczone z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego stwierdzili zgodnie, że bardzo często Polacy mają problemy ze snem. Okazuje się także, że co ciekawe co trzecia osoba skarży się na takowe problemy w grupie 18-39 lat mężczyzn. Zasypianie sprawia nam najwięcej problemów. Co w efekcie prowadzi do tego, że śpimy coraz krócej. Według szczegółowego raportu TNS Polska "Sen Polaków" to co czwarty Polak śpi mniej niż miałoby to być 6 godzin na dobę. Jest to o godzinę za mało, aby normalnie i optymalnie funkcjonować. Oczywiście są to statystyki.

Gdy regularnie sypiamy, ale jest to czas nie krótszy od 6 godzin i nie czujemy drastycznego spadku energii to nie musimy zmuszać się do przesypiania. Jednak takie wypadki to same wyjątki. Zwyczajnie po prostu potrzebuje około siedmiu do ośmiu godzin. Wtedy dopiero jesteśmy gotowi na nowy dzień.

Cena nocy

Gdy tyle nie sypiamy to ryzykujemy wieloma chorobami. Wśród tychże chorób wymienić można obniżenie testosteronu, choroby serca, cukrzycę, depresję czy też kłopoty z pamięcią. Co w takim wypadku mamy robić? Tak naprawdę to należy dokonać zmian w swoim stylu życia. Można także sięgnąć po naturalne wspomagacze naszego snu, które dostępne są w każdej aptece.

Zobacz czym objawia się i ile trwa migrena - https://migrenaporadnik.pl/

 

Jednak gdy i te wspomagacze nam ulgi nie przyniosą to należy się udać do specjalisty. Najlepiej od razu jest pójść do psychiatry. Nie należy także mówić, że szkoda życia na sen. Dlaczego? Ponieważ życie w niewyspaniu jest nieprzyjemne.

Sen w pigułce bez recepty

Drugą linią obrony są środki naturalne. Środki te uspokoją nas i oczywiście pomogą nam zasnąć. Dopiero trzecia linia obrony to wizyta u lekarza jak i także wzięcie środków na receptę.

Tryptofan

Jest to aminokwas. Ma on działanie nasenne potwierdzone naukowo. Jego olbrzymią zaletą jest fakt, że nie upośledza czynności motorycznych jak i także poznawczych. Znaczy to, że nie będziemy mieli waty w głowie.

Sposób na bezsenność

Melisa

Melisa zmniejsza stany lękowe, aż u siedemdziesięciu procent badanych. U około osiemdziesięciu pięciu procent także złagodziła bezsenność. Uczestnicy, którzy wzięli udział w badaniu przez piętnaście dni po dwa razy dziennie brali właśnie melisę.

Waleriana

Jest ona stosowana od tysięcy lat. Szczególnie jako środek usypiający oraz uspokajający. Działa po dłuższym okresie czasu. Nie należy się zatem zniechęcać nawet gdy efektów nie będzie po kilku dniach. Nie należy jej jednak brać dłużej niż z rzędu miesiąc.

Kava kava

Jest to nic innego jak pieprz metystynowy. W Polsce znajduje się on na liście zakazanych produktów. Jednak za granicą go kupimy i to bez problemu. Ma działanie nasenne oraz uspokajające.

Lupulina

Jest to wyciąg z szyszek chmielu. Najczęściej jest on stosowany do leczenia lękowych zaburzeń.

Melatonina

Jest hormonem, który wytwarzany jest w szyszynce. On jest odpowiedzialny na dobowy rytm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz