Strona główna > Lifestyle > Czy praca w domu jest możliwa? Jak zarabiać pieniądze online i na co uważać?

Marzy Ci się praca bez konieczności wychodzenia z domu? Zastanawiasz się jednak, czy to możliwe i obawiasz się, że padniesz ofiarą oszustwa? Jeżeli rozsądnie podejdziesz do tego zagadnienia, możesz wtedy zagwarantować sobie ciekawe źródło dodatkowego dochodu. Pod warunkiem, że potraktujesz sprawę poważnie, wtedy możesz nawet zapewnić sobie utrzymanie na godziwym pozomie dzięki pracy online. Czeka jednak na Ciebie wiele pułapek, w które łatwo wpaść w przypadku zbytniej naiwności i łatwowierności.

Czy można zarabiać na składaniu długopisów? 

Praca chałupnicza najczęściej kojarzy się z takimi zajęciami jak składanie długopisów. Osoby zachęcające do tego typu zajęcia zwykle nakłaniają do tego, aby przed rozpoczęciem pracy wpłacić określoną kwotę pieniędzy na konto bankowe. Zastanów się jednak dobrze, czy ktokolwiek jest w stanie zapłacić Ci za taką aktywność? Przecież prosty długopis kosztuje w okolicach złotówki. Pomyśl tylko, ile musiałbyś ich zatem złożyć, aby pracodawca po opłaceniu Twojego wynagrodzenia mógł zanotować zysk. Możesz być zatem niemalże pewien, że wszystkie podobne oferty to próba naciągania przez oszustów.

praca w Internecie

Klikanie w płatne reklamy – czy to ma sens? 

Skoro i tak oglądasz reklamy to myślisz sobie, dlaczego by na tym nie zarabiać? W internecie znajdziesz sporo serwisów oferujących pieniądze w zamian za czytanie płatnych maili oraz klikanie w bannery reklamowe. Są dwie wiadomości – dobra i zła. Dobra jest taka, że rzeczywiście można w ten sposób zarobić pieniądze. Niestety będzie to nie więcej niż kilka groszy za każdą obejrzaną reklamę. Możesz więc liczyć na pieniądze w kwocie co najwyżej kilkanaście-kilkadziesiąt złotych miesięcznie. W przypadku osób nieletnich może to być dobrym sposobem na pierwszy zarobek w swoim życiu. 

Wypełnianie płatnych ankiet 

Kolejnym rodzajem pracy online jest branie udziału w badaniach ankietowych. Za tą metodą zarobkowania przemawia fakt, że większość firm zachęcających do tego typu zajęcia jest rzeczywiście wiarygodna i wypłacalna. Są to agencje badawcze, które potrzebują Twojej opinii na temat marek i produktów. W tym przypadku zarobek za pojedynczą ankietę może sięgać nawet kilkunastu złotych, co daje całkiem niezły zysk w przeliczeniu na godzinę. Minus jest jednak taki, że będziesz mógł liczyć na nie więcej niż kilka ankiet w miesiącu. Rozwiązaniem może być w tym przypadku zapisanie się do większej liczby paneli badawczych. Na rynku dostępnych jest wiele ofert pracy związanych z wypełnianiem ankiet, np. na https://pracaonline.net/oferty/grupa,3,platne-ankiety.html

Praca online na poważnie 

Aby zarabiać w internecie poważne pieniądze pozwalające na utrzymanie, warto spróbować swoich sił w copywritingu. Twoim zadaniem będzie pisanie atrakcyjnych treści o wartości marketingowej. Jest to praca online dla każdego, kto zna zasady poprawnej polszczyzny. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, możesz wtedy zacząć od prostych tekstów SEO. Zarobisz wtedy około kilka złotych za każe 1000 znaków, co pozwoli Ci uzyskać kwotę w granicach 20 zł na godzinę. Z czasem będziesz budować swoje portfolio i wówczas praca w domu przy pisaniu artykułów przyniesie Ci stałe i pokaźne źródło dochodów. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz