Strona główna > Lifestyle > Jak wybrać perfumy, dopasowane do Ciebie?

Perfumy są wyjątkowe. Dobrze dobrane wspomagają Twoje cele oraz oczekiwania. Źle: mogą zepsuć wszystko… Jak wybrać perfumy, które zawsze będą wspierały Cię w Twoich działaniach bez względu na okoliczności? O tym przekonasz się, czytając poniższy tekst.

Jak wybrać perfumy?

Zastanawiamy się, jakie buty kupić albo jaką książkę wybrać na niedzielny odpoczynek. Snujemy plany i myślimy, chcąc podjąć właściwą decyzję. Co z perfumami? Jak wybrać perfumy, które podkreślą Twoje wnętrze, uwypuklą Twoje zalety i stworzą doskonałą harmonię z Twoim charakterem?

Perfumeria Sensi oferuje nie tylko francuskie perfumy lane, ale przede wszystkim wiedzę oraz doświadczenie. Na bazie zgromadzonego stażu w obcowaniu z perfumami zarówno męskimi, jak i damskimi, przygotowaliśmy krótki przewodnik po sensualnych woniach i ich rodzajach.

Rodzaje nut zapachowych w perfumach

Nuty zapachowe, które spotykasz w Perfumerii Sensi to temat równie rozległe, co przestwór oceanu. Nadają one perfumom charakteru i tego niepowtarzalnego czynnika, który pozwala wyróżnić się z tłumu szarości. Dobrze dobrane nuty zapachowe podkreślają Twoje atuty i doskonale współgrają z naturą Twojej duszy.

W naszej ofercie wyróżniamy aż 14 kategorii zapachowych. Są nimi perfumy:

 • Aldehydowe
 • Aromatyczne
 • Cytrusowe
 • Drzewne
 • Fougerie
 • Kwiatowe
 • Kwiatowo-orientalne
 • Kwiatowo-owocowe
 • Orientalne
 • Owocowe
 • Unisex
 • Wodne
 • Świeże
 • Szyprowe

 

Jak widać: wybór nie jest łatwy, ale szeroka dostępność perfum i różnorodność nut zapachowych pozwala na perfekcyjne dobranie woni do własnych preferencji.

Przykładowo, perfumy kwiatowe są rewelacyjne dla osób, które lubią subtelny i naturalny aromat, możliwy do wykorzystana w codziennych sytuacjach. Kwiatowe nuty zapachowe są najczęściej wykorzystywane przez osoby o pogodnym nastawieniu do świata, które nawet w ponury poranek, widzą czające się za chmurami słońce.

Perfumy orientalne sprawdzą się natomiast w sytuacjach romantycznych i intymnych. Piżmowy, goździkowy, czy cynamonowy zapach skutecznie rozbudza emocje i przywodzi na myśl to, co jest najważniejsze w intymnych chwilach. Orientalne nuty zapachowe zapadają w pamięci i doskonale oddziałują na zmysły, skutecznie przyciągając uwagę.

Intensywność i trwałość

Nuty zapachowe w perfumach są bardzo ważne, ale wcale nie najważniejsze. Czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest również intensywność zapachu, jego rozwój na skórze oraz trwałość. W ten sposób wyróżniamy:

 • Nutę głowy, która jest wyczuwalna od razu po zastosowaniu do około trzydziestu minut. Wyróżnia się dość intensywnym zapachem i zazwyczaj decyduje o tym, czy dany zapach przypadnie nam do gustu.
 • Nutę serca cechuje subtelność, pozostawiająca kojącą woń na skórze do około czterech godzin. Nuta serca jest łącznikiem między nutą głowy a nutą ostatnią.
 • Nutę bazową charakteryzuje doskonałe zwieńczenie całej kompozycji. Utrzymuje się na skórze zdecydowanie najdłużej i pozwala wydobyć z danych perfumów maksymalną trwałość woni.

Poznaliśmy dwa ważne czynniki, pomagające znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wybrać perfumy dopasowane do okoliczności i własnej osobowości. Poznajmy ostatni czynnik, bez którego ciężko o dobry i właściwy wybór.

Perfumy, które lubisz

Perfumeria Sensi oferuje mnóstwo różnorodnych perfum dla Pań i Panów nie bez powodu. Naszym celem jest budowa asortymentu, w którym każdy znajdzie zapach, który polubi.

To ostatni czynnik, pomagający znaleźć wymarzone perfumy. Zastanów się, jakie perfumy lubisz, który zapach jest Ci najbliższy i w czym czujesz się najlepiej. Perfumy zakładasz na swoje ciało niewidzialną warstwą. Choć pozostaje niewidoczna dla oczu, ona otula Cię mgiełką woni, która pozostaje z Tobą w ciągu całego dnia. Perfumy są więc Twoim wiernym towarzyszem: zadbaj, aby były dobre i wspierające!

Już wiesz, jak wybrać perfumy… Co dalej?

Zacznij od poznania dostępnych nut zapachowych w perfumach. Przyjrzyj się uważnie każdej z nich i dowiedz się, dla kogo zostały stworzone. Następnie zapoznaj się z trwałością, intensywnością i rozkwitem każdej woni. Na końcu zastanów się, jakie perfumy naprawdę lubisz i w czym czujesz się najlepiej. Oto przepis na wybór właściwego zapachu, który będzie niczym najlepszy przyjaciel: zawsze działał na Twoją korzyść.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz