Strona główna > Lifestyle > Wybieramy ladę recepcyjną

Lada recepcyjna to serce wielu miejsc, w których dochodzi do interakcji z klientami. Jest najczęściej pierwszym elementem, który widzi klient przychodząc do Twojej firmy. Dlatego przy wyborze lady musisz kierować się kilkoma czynnikami, które są bardzo istotne i mają wpływ na ocenę klienta. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o ladach recepcyjnych.

Ustawienie lady

Ladę recepcyjną warto ustawić tak, aby już od progu klienta witał uśmiech recepcjonisty. Dlatego w miarę możliwości powinna stać frontem skierowanym do wejścia. Często również ustawienie lady zależy od przestrzeni, jaką dysponujemy w naszym lokalu. Lada w małym pomieszczeniu musi przede wszystkim wkomponować się w przestrzeń tak, aby zachować miejsce i nie tarasować przejścia. W większych pomieszczeniach można ustawić ją bardziej swobodnie i na przykład za jej pomocą oddzielić strefę recepcyjną od kolejnej części lokalu.

Funkcjonalność to podstawa

Recepcjonista powinien czuć się za ladą wygodnie i swobodnie. Lada powinna być odpowiedniej wysokości, komfortowej dla pracownika i dla klientów. Istotnym elementem lady recepcyjnej są półki i szufladki, znajdujące się wewnątrz. Ułatwią one utrzymanie za lada porządku i przechowywanie ważnych dokumentów w jednym miejscu. Dobrym wyborem jest lada, która uniemożliwia klientowi obserwowanie tego, co dzieje się na biurku za ladą. Takie rozwiązanie pozwala zachować dyskrecję pracy podczas przetwarzania wrażliwych danych klientów.

Rodzaje lad recepcyjnych

Obecnie wybór lad recepcyjnych jest bardzo duży. Przy wyborze jej wielkości i kształtu po raz kolejny musimy brać pod uwagę rozmiar naszego pomieszczenia. Lada nie powinna być ani za duża, ani za mała. Dlatego w przestronnym lokalu warto postawić na dużą ladę, która będzie jego centralnym punktem i nie zginie otoczona dużą ilością przestrzeni. Z kolei w małym salonie nie możemy postawić ogromnej lady, która zajmie zbyt duzo miejsca. Lady recepcyjne różnią się od siebie także kształtami. Standardowo są proste i podłużne, istnieją jednak również lady tworzące np. kształt łuku lub podkowy. Wybór należy do nas, należy jednak pamiętać, że recepcja o niestandardowym kształcie może stać się atutem, tylko pod warunkiem, że będzie dobrze się komponować z reszta wnętrza.

recepcja

Źródło: http://lobos.pl/meble/produkty/lady-recepcyjne

Liczy się wygląd

Lada recepcyjna o odpowiednim designie może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór całego lokalu przez klienta. Powinna być elegancka i dopasowana stylem do reszty wystroju oraz do funkcji, jaką pełni Twoja firma. Może posiadać ekstrawaganckie elementy dekoracyjne, które przykują uwagę i zostaną zapamiętane. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jaki rodzaj wystroju preferujesz.

Nie zapomnij o dodatkach

Jeżeli możemy pozwolić sobie na dużą ladę recepcyjną, warto wykorzystać jej przestrzeń nie tylko do celów funkcjonalnych, ale i dekoracyjnych. Ładny kwiatek w ozdobnej doniczce, lub ciekawa rzeźba stojąca na blacie będą wspaniale dopełniać wystrój wnętrza. Za recepcją można powiesić obrazy, plakaty, lub zdjęcia. Ważnym elementem jest także oświetlenie lady, które nie tylko zapewni ergonomię pracy recepcjonisty, ale również nada recepcji odpowiedni klimat.

Gdzie kupić ladę recepcyjną?

Ladę recepcyjną możesz kupić w wielu różnych miejscach, jednak najlepiej zdecydować się na zakupy w hurtowni, w której kupujesz resztę wyposażenia biura. Dzięki temu Twoja lada będzie idealnie pasować do reszty mebli i stworzy z nimi spójną całość. Korzystając z hurtowni internetowych będziesz mógł wybierać spośród ogromnej ilości lad recepcyjnych od najlepszych, profesjonalnych producentów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz