Strona główna > Lifestyle > Naklejki wypukłe, a utrwalanie wizerunku

Niezależnie od branży rozpoznawalność marki daje dużą przewagę konkurencyjną. Często mając do wyboru dwa produkty, sięgamy po ten, który znamy z reklam. Dobrym sposobem na promocję są naklejki wypukłe.

Wydawać by się mogło, że naklejka nie jest silnym przewodnikiem treści reklamowych. To tylko pozory. Wiele przedsiębiorstw korzysta z tej ekonomicznej, ale skutecznej formy promocji. Chociażby producenci odzieży, którzy do zamówienia dokładają kilka tzw. wlepek. Lądują one w różnych miejscach, od tych przypadkowych do przedmiotów codziennego użytku. Taki zabieg świadczy o tym, że konsument identyfikuje się z marką. W ten sposób poniekąd sam ją promuje, zwłaszcza gdy miejsce, gdzie znajduje się naklejka, jest eksponowane np. na laptopie, smartfonie czy biurku w pracowni. Wówczas nawet przypadkowe osoby w ten sposób obywają się z logo lub nazwą, która ostatecznie zapisuje się w ich świadomości. Drobiazg, który może mieć realne przełożenie na sprzedaż.

Zróbmy to lepiej

Naklejki wypukłe zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Zwykle są przyjemne w dotyku, a to za sprawą dwuskładnikowego poliuretanu. Żywice używane w procesie produkcji podlegają specjalnej selekcji, aby po wyschnięciu tworzyły elastyczną soczewkę zabezpieczającą naklejkę. Dzięki temu są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a nawet warunki atmosferyczne. Pogoda ma znaczenie w przypadku przedmiotów instalowanych na zewnątrz. Dla przykładu klimatyzatory są instalowane zwykle na zewnątrz budynków, a firmy je produkujące oznaczaną urządzenia m.in. przy użyciu naklejek. Rozmiary można dowolnie dostosować do potrzeb. Dlatego na takim oznaczeniu znaleźć często można logo, nazwę firmy, adres i telefon kontaktowy lub ten do serwisu. W wypadku usterki ułatwi to poszukiwania osoby, która będzie w stanie rozwiązać nasz problem. Oczywiście nie trzeba wchodzić na dach, aby odnaleźć interesujący nas numer. Naklejkę można umieścić na panelu sterującym lub pilocie od klimatyzacji, aby w razie potrzeby łatwo ją odnaleźć.

Technologia zapewniająca trwałość

Naklejki wykonane w technologii doming charakteryzują się dużą trwałością, estetyką i mogą przybierać różne kształty. Daje to wiele możliwości ich zastosowania. Doskonale odnajdą się na dużych przestrzeniach, jak i drobnych elementach. Dzięki odpowiednio dobieranym żywicom są odporne na ścieranie. Jeżeli takie oznaczenie znajdzie się na etui, smartfonie lub laptopie to przez długi czas będzie się dobrze prezentowało. Doming jest specjalnym procesem uszlachetniającym wydruki na folii. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie wydruku przed blaknięciem. W związku z tym ekspozycja na promienie słoneczne nie będzie miała wpływu na jakość naklejki. Zapewnia to długą żywotność, a w przypadku przedmiotów, maszyn lub urządzeń, które mają działać przez kilka lat, jest to wartościowa informacja. W końcu tego typu oznaczenia znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, ale także jako materiały promocyjne przy różnego rodzaju spotkaniach, festynach, kampaniach lub wydarzeniach.

Naklejki doming to rozwiązanie, które daje szerokie spektrum możliwości promocji. Doskonale odnajdzie się w większości biznesów, jako ciekawy dodatek, ale także jako praktyczne oznaczenie. Obie te formy są skuteczną formą reklamy. Co więcej, jest ona na tyle plastyczna, że można ją dowolnie formować. Wszystko to możliwe jest dzięki technologii doming, która otwiera przed przedsiębiorcami możliwość skutecznej reklamy, która zostanie z odbiorcami na długi czas.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz