Strona główna > Medycyna > Co warto wiedzieć o implatach?

Kiedy myślisz o implantach stomatologicznych, w pierwszej chwili możesz pomyśleć, że to niezwykle zaawansowana technologia. W rzeczywistości implanty stomatologiczne są stosowane od ponad 50 lat. Zostały wynalezione w latach 60. ubiegłego wieku i są coraz częściej stosowane w miarę pojawiania się nowszych zamienników. Dzisiejsze implanty stomatologiczne są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej, głównie ze względu na wiele korzyści, jakie oferują. Mogą one wzmocnić słabe zęby, zapewniając im stabilność i podporę. Implanty pozwalają także odzyskać naturalny uśmiech i pewność siebie. Implanty stomatologiczne to małe metalowe słupki, które trwale zakotwiczają sztuczne zęby w kości szczęki. Zastępują one brakujące lub złamane korzenie zębów, które uległy zniszczeniu nie do naprawienia z powodu próchnicy lub urazu. Dowiedz się więcej o implantach.

Implanty — co to takiego?

Implanty stomatologiczne to elementy, które są chirurgicznie mocowane do kości w szczęce pacjenta. Umieszczane są w miejsce brakujących lub usuniętych zębów. Najczęściej są wykonane z tytanu i są mocowane do tytanowych drutów protetycznych, które są wszczepiane do kości. Druty protetyczne służą jako kotwice dla implantu stomatologicznego. Implant jest stałym rozwiązaniem zastępującym zęby. 

Rodzaje implantów stomatologicznych

Unimplantable - jest to typ implantów stomatologicznych stosowany w przypadku implantów, które nie wymagają zabiegu chirurgicznego. Implanty te można wszczepić w trakcie zabiegu chirurgii stomatologicznej.

Implantowalne - najbardziej rozpowszechniony rodzaj implantów stomatologicznych. Implant ten jest umieszczany chirurgicznie pod tkanką dziąsłową pacjenta i mocowany do tytanowych drutów protetycznych, które są wszczepiane do kości. 

Korona i most - system implantologiczny wykorzystujący implant stomatologiczny jako źródło zakotwiczenia dla korony (czapeczki) i mostu (tkanki dziąsła).

Zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne przynoszą wiele korzyści, w tym:

  • - Eliminacja konieczności stosowania mostów protetycznych i koron;
  • - Lepsza zdolność żucia;
  • - Poprawa funkcji mowy;
  • - Poprawa wyglądu;
  • - Długotrwałe rozwiązanie problemu brakujących zębów;
  • - Mocniejsze, bardziej wytrzymałe zęby;
  • - Implanty są łatwe do czyszczenia; 
  • - Mają naturalny wygląd zębów.

 

Kiedy należy zainwestować w implanty?

Jeśli brakuje Ci zębów, masz znaczną liczbę uszkodzeń zębów, masz problemy z nerwem twarzowym lub cierpisz na schorzenie, które sprawia, że implanty nie są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, powinieneś rozważyć wszczepienie implantów stomatologicznych. Jeśli brakuje jednego lub dwóch zębów i nie są one zbyt mocno zniszczone, również można rozważyć wszczepienie pojedynczych implantów stomatologicznych. 

Osoby, które borykają się z problemami z ubytkiem zębów, powinny zainwestować w implanty. Kraków posiada wiele miejsc, gdzie można wykonać implanty stomatologiczne

Procedura wszczepiania implantów zębowych rozpoczyna się od szczegółowej oceny potrzeb pacjenta, badań radiologicznych i metod leczenia. Przed zabiegiem wszczepienia implantu zębowego często konieczna jest regeneracja kości, a zatoka szczękowa jest podnoszona w celu umieszczenia w niej implantu zębowego. Każdy pacjent jest inny, dlatego przed implantacją potrzebne są szczegółowe badania miejsca wszczepienia implantu. 

Zabieg stomatologiczny

Ile kosztują implanty?

Kraków to miejsce, gdzie znajdziemy szereg miejsc oferujących implanty stomatologiczne. W wielu miejscach kwestia wyceny jest indywidualną sprawą i zależy od różnych czynników, m.in. od ilości implantów, użytych materiałów, sposobie mocowania, wielkości zęba. 

Ceny implantów obejmują koszt samego implantu, jak również śruby blokującej lub gojącej. Po zintegrowaniu implantu z kością wykonuje się właściwą odbudowę protetyczną za pomocą koron lub mostów na implancie i specjalnie zaprojektowanych łączników. 

Koszty jednego implantu wynoszą około 3500 zł. Koszt śruby to około 200-800 zł za sztukę. 

Podsumowanie

Jeśli masz jeden lub więcej brakujących zębów i jesteś zainteresowany zastąpieniem ich implantami stomatologicznymi, możesz rozważyć zainwestowaniem w implanty Kraków. Implanty to spory wydatek, jednak korzyści z nich są długoterminowe. Dzięki implantom z pewnością przywrócisz pewność siebie i będziesz się częściej uśmiechać. Implanty to jednak przede wszystkim mocne zęby, które wyglądają naturalnie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz