Strona główna > Medycyna > Rotor rehabilitacyjny jako źródło zdrowia gdy nie wychodzimy z domu

Rotory rehabilitacyjne to doskonały pomysł na ruch w domu

Obecne czasy nie należą do najłatwiejszych. Z domu można już wychodzić, a mimo to część osób wychodzi zdecydowanie mniej niż by mogła, bojąc się nadal zarażenia. Należy korzystać z lata i dobrej pogody przy zachowaniu zaleceń zdrowotnych i dystansu społecznego. Niezależnie od chęci czy możliwości korzystania z uroków świeżego powietrza, przebywając w domu też można ćwiczyć nogi i ręce na rotorach rehabilitacyjnych.

Rotory rehabilitacyjne to urządzenia, które z powodzeniem nadają się do ćwiczenia w warunkach domowych dla osób, które maja lekarskie zalecenia ćwiczenia na takich urządzeniach oraz osób zdrowych, które chcą się więcej ruszać, a wolą w zaciszu domowym.

Konstrukcja rotora rehabilitacyjnego umożliwia ćwiczenie kończyn dolnych oraz ćwiczenie kończyn górnych. W zależności od wersji można ćwiczyć nogi z rękami razem lub oddzielnie.  

Rotory do ćwiczeń można również wybrać w wersji mechanicznej lub elektrycznej. Rotor rehabilitacyjny mechaniczny nie pobiera prądu, jest na ogół lekki i umożliwia ćwiczenie z różnymi obciążeniami. Doskonałym przykładem rotora mechanicznego w wersji zespolonej czyli do ćwiczenia nóg i rąk jednocześnie jest rotor jak w linku https://www.zdrowapolka.pl/rotor-rehabilitacyjny-do-cwiczen-rak-i-nog.html

 Rotor rehabilitacyjny elektryczny umożliwia dodatkowo ćwiczenie w trybie pasywnym czyli urządzenie samo kręci pedałami i wymusza ruch kończyn na ćwiczącym. Przykładem takiego popularnego urządzenia jest rotor elektryczny z serii Oxy Cycle dostępny w sklepie ZdrowaPolka.pl. Można zapoznać się z nim tutaj: https://www.zdrowapolka.pl/rotor-rehabilitacyjny-elektryczny-oxycycle-3.html

Rotory rehabilitacyjne – rodzaje i zastosowanie

Rotor rehabilitacyjny jest przeznaczony dla osób zdrowych jako alternatywne źródło ruchu w zastępstwie np. roweru. Dla części osób zaletą będzie możliwość zastąpienia tradycyjnego siodełka rowerowego na fotel, krzesło lub kanapę, przed którymi można postawić rotor do ćwiczeń i ćwiczyć nawet czytając książkę czy oglądając film.

Grupą osób, dla których takie rotory rehabilitacyjne zostały tak naprawdę wymyślone są osoby z zaleceniami lekarskimi, wymagające poddania rehabilitacji po różnych chorobach czy przebytych urazach.

W zależności od przeznaczenia i indywidualnych potrzeb można dobrać odpowiedni rodzaj i model rotora rehabilitacyjnego. Sklep ZdrowaPolka.pl posiada bardzo bogatą ofertę rotorów rehabilitacyjnych i z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Na stronie  https://www.zdrowapolka.pl/category/sprzet-do-rehabilitacji-rotory-rehabilitacyjne można znaleźć rotory rehabilitacyjne mechaniczne najprostsze najtańsze do użytku domowego, oraz rotory rehabilitacyjne elektryczne o coraz większych możliwościach treningowych spełniających potrzeby wszystkich użytkowników nawet tych najbardziej wymagających. Dostępne są w wielu modelach rotory do rehabilitacji spełniające wymagania i użytkowane w placówkach medycznych.

Jak ćwiczyć, gdzie kupić rotor rehabilitacyjny i czy można dostać dofinansowanie?

Ćwiczenie na rotorach rehabilitacyjnych jest bardzo proste, sprawia dużą przyjemność i przynosi duże korzyści zdrowotne. Należy pamiętać jednak o korzystaniu z rotorów do ćwiczeń zgodnie z zaleceniami lekarskimi i o odpowiednim doborze rotora rehabilitacyjnego dla użytkownika. Należy pamiętać, że inne rotory będą stosowane dla osób zdrowych chcących np. zastąpić jazdę na rowerze, a inne dla osób wymagających rehabilitacji np. z skurczami spastycznymi.

Tak więc ćwiczyć należy wg wskazań lekarskich na rotorach rehabilitacyjnych dobranych odpowiednio z uwzględnieniem stanu zdrowia i kondycji ćwiczącego.

Zakup rotorów rehabilitacyjnych można dokonać finansując samemu lub wspomóc się starając się o dofinansowanie u różnych instytucji dofinansowujących takich jak PFRON, PCPR, MOPS lub Fundacji, w których jest możliwość posiadania subkonta. Aby uzyskać dofinansowanie z powyższych źródeł, trzeba się skontaktować z wybraną instytucją i złożyć wniosek wraz z fakturą proforma uzyskaną ze sklepu.

Zakupu można dokonać w sklepie ZdrowaPolka.pl , sklepie z wieloletnia tradycją i bardzo bogatym asortymentem, specjalizującym się w dostarczaniu sprzętu do rehabilitacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych w każdym wieku.

Zapraszamy więc do kontaktu telefonicznego lub mailowego, nasi handlowcy odpowiedzą na Państwa pytania.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz