Strona główna > Medycyna > Maksymalne odmłodzenie skóry? Wypróbuj laser frakcyjny CO2 w klinice Murano

Laser frakcyjny CO2 jest na tyle skuteczny i działa tak wszechstronnie, że cieszy się ogromną popularnością w klinikach medycyny estetycznej, także w klinice Murano. Dowiedz się, co potrafi laser frakcyjny CO2 oraz jak wygląda zabieg przy jego użyciu. I Ty możesz cieszyć się młodą, jędrną skórą bez przebarwień!

Na czym polega zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny CO2 działa w oparciu o kontrolowane mikrouszkodzenia komórek skóry. Oprócz tego, że usuwa zewnętrzne warstwy naskórka, jednocześnie głębsze warstwy skóry zostają przez niego pobudzone do regeneracji i szybciej się odbudowują. Pozwala to uporać się z wieloma problemami skórnymi – od zmarszczek, przez przebarwienia i cellulit, aż po rozstępy i blizny.

Zabieg laserem frakcyjnym można przeprowadzać w zasadzie na całym ciele – konkretne partie wskazuje sam pacjent w zależności od swoich potrzeb i możliwości budżetowych. Nie jest to bardzo bolesne – po pierwsze dzięki znieczuleniu miejscowemu, a po drugie dzięki systemowi chłodzenia. Wszystko, co odczuwa pacjent, to lekkie ciepło i delikatne ukłucia.

Laser frakcyjny CO2 stopniowo wypala skórne urazy termiczne. Służy do tego głowica ze specjalnym skanerem, który lokalizuje mikrokanaliki. Wiązka lasera przedostaje się bardzo głęboko – aż do tkanki podskórnej – nie wywołuje jednak oparzeń, ale stymuluje tkanki do błyskawicznej regeneracji.

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Zabieg laserem frakcyjnym pozwala nie tylko pozbyć się zmian skórnych, ale także uporać się z innego rodzaju problemami kosmetycznymi i dermatologicznymi. Oto przykładowe efekty poddania się działaniu lasera:

 1. wyraźne odmłodzenie skóry,
 2. wygładzenie i redukcja płytkich zmarszczek,
 3. usunięcie przebarwień, zmian pigmentacyjnych i efektów fotostarzenia,
 4. redukcja wszelkiego rodzaju blizn – potrądzikowych, pourazowych, pooperacyjnych, pooparzeniowych,
 5. redukcja rozstępów,
 6. zmniejszenie cellulitu,
 7. regeneracja skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności,
 8. pozbycie się wału skórnego przy wrastającym paznokciu,
 9. wycięcie brodawek, włókniaków, polipów, a nawet nowotworów podstawnokomórkowych,
 10. waporyzacja znamion naskórnych i zmian śródnabłonkowych,
 11. waporyzacja modzeli oraz mięczaka zakaźnego,
 12. ogólna poprawa wyglądu i kondycji skóry.

Choć pierwsze efekty mogą być dostrzegalne już po pierwszym zabiegu w klinice Murano, do osiągnięcia spektakularnych i trwałych rezultatów warto poddać się całej serii zabiegów. W zależności od wybranego miejsca na ciele można powtórzyć wizytę nawet do 5 razy co 4-5 tygodni.

Bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny, jeśli wykonuje go wykwalifikowany personel przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. W klinice Murano używa się lasera ablacyjnego CO2 z systemem chłodzącym, który nie dość, że łagodzi pieczenie, to jeszcze wykazuje bardzo wysoką skuteczność.

Istnieją jednak przeciwwskazania, które dyskwalifikują kandydatów do zabiegu. Są to:

 1. ciąża i karmienie piersią,
 2. choroby nowotworowe,
 3. infekcje bakteryjne i wirusowe skóry (np. opryszczka),
 4. naturalne skłonności do powstawania bliznowców i keloidów,
 5. przerwania w ciągłości skóry, otwarte rany, skaleczenia,
 6. stosowanie wypełniacza w miejscu, które ma zostać potraktowane laserem,
 7. stosowanie niektórych leków, kosmetyków i ziół (np. izotretynoiny, retinolu czy środków światłouczulających takich jak dziurawiec).

Cena i czas trwania zabiegu

Zabieg laserem frakcyjnym klinice Murano trwa od 15-45 minut i kosztuje od 400 do 4000 zł w zależności od wybranej partii ciała. Mogą to być np. twarz, szyja, dłonie, okolice oczu, brzuch, boczki, uda bądź plecy.

Więcej informacji o laserze frakcyjnym CO2 znajdziesz na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa. tel. 22 252 82 82

Komentarze (0)

Zostaw komentarz