Strona główna > Zdrowie > Gadżety, dzięki którym będziemy zdrowiej jeść

Wśród postanowień noworocznych wielu osób z pewnością pojawił się punkt na temat zdrowego odżywiania. Ci, którzy do tej pory raczej nie zwracali uwagi na to, co jedzą, będą mieli sporo nawyków do zmiany. Na szczęście istnieje wiele gadżetów kuchennych, które mogą nam pomóc w tej zdrowej przemianie i sprawić, że gotowanie fit będzie proste i przyjemne.

Garnek do gotowania na parze

Dania przyrządzane na parze są nie tylko bardzo zdrowe, ale również lekkostrawne. Ich obróbka odbywa się tylko za pomocą pary, bez dodatku tłuszczu, więc tym samym zjadamy mniej kalorii niż w przypadku dań smażonych. Co więcej, gotowanie na parze pozwala zachować dużo więcej cennych witamin i minerałów niż w przypadku innych form przyrządzania potrawy, dzięki czemu czerpiemy więcej korzyści dla naszego organizmu. W sklepach możemy kupić specjalny garnek do gotowania na parze lub parowar. Zarówno w jednym, jak i w drugim możemy za jednym razem przygotować kilka potraw, gdyż każdy składnik będzie znajdował się w osobnej komorze. Koszt garnka do gotowania na parze to ok. 100-200zł, natomiast jeśli chcielibyśmy zainwestować w parowar, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu  ok. 200-400zł.

Patelnia beztłuszczowa

To kolejny sposób na ograniczenie ilości spożywanego tłuszczu, zwłaszcza tego poddanego działaniu wysokiej temperatury. Pomocna w tym będzie patelnia beztłuszczowa lub grillowa, dzięki której możemy z powodzeniem smażyć mięso oraz ryby praktycznie bez dodatku tłuszczu. Patelnia posiada specjalne wypustki oraz wykonana jest z powłoki, która zapobiega przywieraniu jedzenia do jej dna. Dobrej jakości patelnie beztluszczowa kupimy w cenie okolo 100-200zl.

Blender

To urządzenie z kolei pozwala przyrządzać pyszne koktajle i shake’i, które mogą zastąpić dotychczasowe śniadania składające się z białego pieczywa, żółtego sera z wędliną i majonezem. Wystarczy wrzucić do kielicha ulubione owoce, dodać mleko, maślankę lub kefir i wszystko razem zmiksować. Tai koktajl możemy przelać do podręcznego bidonu i wziąć ze sobą do pracy, na uczelnię czy na spacer z psem. Blender kupimy już w cenie ok. 100zł, natomiast poręczny bidon to niewielki wydatek, bo ok. 30-40zł.

Kiełkownica

Kiełki roślin to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Zawierają w sobie wszystko, co jest cenne w danej roślinie i to w całkiem sporej dawce. Kiełki możemy dodawać do zup, udekorować nimi sałatki czy dania główne, a także nałożyć na kanapkę. Do samodzielnej uprawy kiełków przydatna może okazać się kiełkownica, czyli specjalne naczynie, które zapewnia idealne warunki do rozwoju kiełków, zapobiegając ich przegniciu i pojawieniu się niebezpiecznej dla zdrowia pleśni lub grzybów. Kiełkownicę kupimy w cenie od 30 do 100zł, w zależności od poziomu jej zaawansowania i funkcji.

Dzbanek filtrujący

Kolejnym ukłonem w stronę zdrowia może być zakup dzbanka filtrującego, dzięki któremu będziemy mogli pić wodę z kranu oczyszczoną z różnego rodzaju metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. Picie wody z dzbanka filtrującego ograniczy również spożycie wody z butelek plastikowych, które nie cieszą się dobrą sławą ze względu na zagrożenie przenikania do naszego organizmu cząsteczek plastiku. Dzbanek filtrujący możemy kupić już za 50zł-100zł, a filtry, które należy wymieniać co miesiąc - za 20zł. Jest to więc rozwiązanie nie tylko zdrowe, ale również ekonomiczne, gdyż będzie to zdecydowanie mniejszy wydatek niż kupowanie co tydzień zgrzewki wody.


Wymienione wyżej gadżety kuchenne mogą być świetnym wsparciem w codziennym dbaniu o zdrowie. Warto więc w nie zainwestować, nawet, jeśli koszt ten wydaje nam się dość spory. Jeżeli akurat nie dysponujemy kwotą pozwalającą na zakup takich gadżetów, pomocna może być pożyczka chwilówka, nawet w kwocie 200-300zl. Spłacona po miesiącu odejdzie w zapomnienie, a gadżety, które kupimy, będą dbały o nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie przez wiele lat.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz