Strona główna > Podróże > Zaplanuj niezapomniany wyjazd do Brazylii z biurem podróży

Dla wielu z nas Brazylia kojarzy się z piękną pogodą, karnawałem, piłką nożna lub znanymi z wielu filmów favelami Rio De Janeiro. Możliwość doświadczenia i zobaczenia tych różnorodnych uczuć i miejsc z bliska samo w sobie jest dużą zachętą do wyjazdu. Brazylia to jednak znacznie więcej, dlatego przedstawiamy powody, dla których warto odwiedzić to bajeczne państwo kontrastów.

Brazylijskie plaże

Z ponad 2000 plaż rozciągających się wzdłuż linii brzegowej Brazylii i ponad 1000 wysp rozrzuconych nad Oceanem Atlantyckim w granicach kraju, wycieczka na plażę jest koniecznością podczas pobytu w malowniczej Brazylii. Chociaż wiele z nich jest gęsto zaludnionych, przy tak ogromnej powierzchni spokojnie można natrafić również na miejsca, w których znajdują się rezerwaty lub miejsca niemal całkowicie nietknięte przez ludzi.

Brazylijskie cuda natury

Amazonka, lasy deszczowe i wodospady Iguaçu to najbardziej znane atrakcje przyrodnicze w kraju, który posiada aż 62 parki narodowe i setki obszarów chronionych. Brazylia z dumą posiada kilka rekordów pod względem liczby dzikich zwierząt i ich różnorodności. Jest to wynik tego, że już dobre kilka lat temu miejscowe władze oraz społeczność międzynarodowa zdała sobie sprawę z pilnej potrzeby ochrony zagrożonych skarbów przyrody, co zainspirowało wzrost ekoturystyki i odpowiedzialnych inicjatyw turystycznych. Dzięki tym wysiłkom większa liczba podróżnych może cieszyć się Brazylią w sposób zrównoważony i zachować to, co najlepsze w Brazylii dla lokalnych społeczności.

Miasta i miasteczka

Pomimo wszystkich wątpliwych aspektów Igrzysk Olimpijskich 2016, organizowane w tym czasie rozgrywki stały się katalizatorem wielu zmian na lepsze w miastach-gospodarczych i poza nimi. Wielu lokalnych mieszkańców skorzystało na fali odwiedzających, tworząc nowe atrakcje kulturalne, hotele, restauracje i wiele innych. Po zakończeniu zmagań popyt z oczywistych powodów spadł, jednak do dzisiaj turyści odwiedzający najróżniejsze strony mogą się cieszyć z o wiele lepszej infrastruktury turystycznej niż przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku.

Brazylijczycy i kultura

Od setek lat kultura brazylijska jest tworzona przez osoby o bardzo różnorodnych dziedzictwach etnicznych i kulturowych. Wspaniała mieszanka wielu narodowości jest wpisana w kulturę, która zaowocowała czysto brazylijskimi przedmiotami, uroczystościami i tradycjami, takimi jak bossa nova, capoeira i żółta piłkarska koszulka, która jest jednym z ważniejszych symboli narodowych.

Silna odporność kulturowa podtrzymuje również, na przykład, ludność tubylczą, a także Afro-Brazylijczyków, którzy dumnie potwierdzają swoje poczucie tożsamości poprzez swoją bogatą kulturę. Przy tak dużej różnorodności można śmiało powiedzieć, że ludzie, którzy stworzyli Brazylię, są również przyjaźni dla zagranicznych turystów.

Wyjazd do Brazylii z biurem podróży

Wbrew wielu nie do końca prawdziwym informacjom i opiniom, z którymi można spotkać się w internecie, Brazylia jest bezpiecznym miejscem dla turystów. Nie ulega jednak wątpliwości to, że organizacja wyjazdu do tak egzotycznego miejsca na własną rękę jest bardzo trudna. Znacznie lepszą opcją wydaje się wyjazd z biurem podróży. Wycieczki obejmują najważniejsze punkty turystyczne i miasta w Brazylii np. Rio De Janeiro, Amazonie, Manaus, stolicę Brasilia oraz popularne wodospady Iguaçu. Pełną ofertę biura można sprawdzić na stronie https://logostour.pl/kraje/brazylia

Uroczystości i wydarzenia

Wracając do powodów, dla których warto odwiedzić Brazylię, nie można zapomnieć o największych uroczystościach. Tak, mamy karnawał. A ponieważ jest to święto o zasięgu ogólnokrajowym, mniejsze, rozwijające się miasta stopniowo przyciągają coraz większą uwagę oprócz organizatorów uroczystości z Rio, Salvador, Recife i Olinda.

W brazylijskim kalendarzu jest jednak znacznie więcej okazji do świętowania. Na przykład wielu międzynarodowych podróżników odkryło, że brazylijski nowy rok jest równie zabawny, jak karnawał. Oto lista największych festiwali i wydarzeń w Brazylii:

  • Semana Santa - Brazylijski Wielki Tydzień
  • Festas Juninas
  • Festa do Divino
  • Festiwal St. Vito

Kuchnia brazylijska

Brazylijski grill zyskał międzynarodową uwagę ekskluzywnych restauracji na całym świecie, jednak brazylijskie jedzenie to nie tylko grill. Wielcy szefowie kuchni, zainspirowani różnorodnością rodzimych składników i regionalnych tradycji tego kraju, piszą zupełnie nowy rozdział w brazylijskiej kuchni. Jednym z najlepszych sposobów skontaktowania się z tą różnorodnością jest zorganizowanie jednego z wielu brazylijskich festiwali kulinarnych lub jednej z wielu autentycznych restauracji.

Pogoda łaskawa dla podróżników

Jesienne i zimowe podróże to świetny czas na pobyt w Brazylii. Wyobraźmy sobie tylko chłodne wschody słońca, ciepłe i słoneczne dni oraz czyste, chłodne noce, idealne na spędzenie ich przy kominku – aż chce się jechać.  Więcej informacji o rozrywkach i przyjemnościach czekających na turystów można znaleźć tutaj: atrakcje turystyczne Brazylia.

 

Wycieczka do Brazylii to doskonały pomysł z wielu powodów. Daje turystom możliwość poznania całkowicie nowe, odmiennej od naszej kultury oraz zasmakowania naprawdę przepysznej kuchni. Dodatkowo piękna pogoda, plaże oraz liczne atrakcje sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz