Strona główna > Zdrowie > Depilacja laserowa - trwała technika usuwania nadmiernego owłosienia

Zabiegi medycyny estetycznej to coraz bardziej popularne działania, dzięki którym możliwa jest poprawa wyglądu, usunięcie pewnych niedoskonałości, jak również poprawa samoakceptacji i odbioru własnego ciała. Wiele nowoczesnych działań pozwala poczuć się wyjątkowo, a także pięknie, zdrowo i świeżo. Jednym z wielu popularnych i cenionych zabiegów jest depilacja laserowa.

Na czym polega tego rodzaju depilacja? Jakie narzędzia wykorzystywane są do terapii? Jakie efekty daje zabieg? Dla kogo przeznaczone są czynności depilacyjne? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Depilacja laserem to nowoczesna technika usuwania nadmiernego i uciążliwego owłosienia ciała. Zapobiega ona szybkiemu odrastaniu włosów, jak również powstawaniu zaburzeń i skutków ubocznych tradycyjnego golenia. Czynności te umożliwiają odstawienie maszynek i depilatorów, a sam proces polega na wypalaniu włosów za pomocą odpowiednich narzędzi. Depilacja wiązką światła oddziałuje na cebulkę włoska, spalając ją i uszkadzając jego strukturę. W ten sposób włos nie może odrosnąć, pozostawiając skórę gładką i niczym nie porośniętą. Do tego rodzaju zabiegów wykorzystywane są nowoczesne urządzenia. Obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa lightsheer. Czym ona jest? Jakie są jej cechy charakterystyczne?

Polecamy: depilacja laserowa Lightsheer Kraków – Sekrety Piękna

Urządzenie lightsheer to narzędzie diodowe, które zapewnia całkowite usuniecie włosków, w sposób skuteczny i trwały. Laser niszczy strukturę włosa uniemożliwiając mu ponowne odrastanie. Technika laserowego usuwania włosów wykorzystywana jest zarówno podczas rutynowych zabiegów estetycznych, jak również w przypadku jakichkolwiek zaburzeń hormonalnych, które wywołują nadmierny wzrost włosa. Zaburzenia te powodują również nieprzyjemny, brzydki, widoczny ciemny kolor owłosienia, co może przeszkadzać i krępować klienta. Emitowana przez laser lightsheer wiązka światła to fala o długości 800nm, które przenika do wnętrza skóry - na głębokość 2mm. Działanie lasera jest bezpieczne. Wiązka zatrzymuje się w naskórku, nie przenikając do wnętrza ciała i różnych organów. Urządzenie nie wpływa więc na budowę, strukturę i działania wszelkich narządów ludzkich.

Depilacja leserem dedykowane jest w szczególności osobom, które:

- posiadają nadmierne owłosienie naturalne,

- borykają się z widocznym i nieprzyjemnym owłosieniem spowodowanym problemami hormonalnymi,

- inne sposoby golenia przynoszą ból i nieprzyjemne skutki uboczne,

- borykają się z twardym, mocnym i szybko odrastającym włosem,

- wiele innych.

Choć zabieg jest bezpieczny, a wykorzystanie nowoczesnych urządzeń przynosi niezwykle skuteczne i zadawalające efekty, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania działania trwałego usuwania włosów.

Wśród największych przeszkód uniemożliwiających wykonanie zabiegu zalicza się: opalenizna, ciąża, infekcje wirusowe, przyjmowanie niektórych leków, niektóre choroby przewlekłe, podrażnienia skórne, świąd,  itp.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz