Strona główna > Lifestyle > Spacerowy niezbędnik dla psa

Spacery z psem to okazja do wspólnego spędzenia czasu, zrelaksowania się i zaczerpnięcia świeżego powietrza. To aktywność, która jest niezbędna, by zwierzę zachowało zdrowie i kondycję, a także mogło realizować swoje podstawowe potrzeby. By spacery były bezpieczne, komfortowe i urozmaicone, warto zadbać o skompletowanie spacerowego niezbędnika.

Obroża i smycz dla psa – absolutne minimum na spacery

Trudno wyobrazić sobie spacerowanie z psem wzdłuż ulicy, po chodniku lub innej drodze bez smyczy i obroży. To spacerowe minimum, o które musimy zadbać, gdy decydujemy się na psa. W przypadku psów małych ras oraz wówczas, gdy na spacery nie wybieramy się w zatłoczone miejsca, smycz dla psa i obroża w zupełności wystarczą, ale jeśli mamy do czynienia z dużym psem i poruszamy się komunikacją miejską oraz wybieramy w miejsca bardzo zatłoczone, dla bezpieczeństwa warto również zainwestować w kaganiec. Jaki kaganiec dla psa będzie odpowiedni? To zależy tylko i wyłącznie od rasy psa, a także od jego temperamentu. Kaganiec należy dobrać do wielkości głowy zwierzęcia i kierować się nie tylko ceną, ale też kwestiami wpływającymi na komfort i bezpieczeństwo.

Obroża dla psa może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też ozdobną oraz informacyjną. W obroży można umieścić adres lub numer telefonu właściciela psa, co bywa bardzo pomocne, gdy zwierzę ucieknie, oddali się lub zerwie się ze smyczy. Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi, by obrożę oraz smycz dobierać do wagi, wielkości i temperamentu psa, by nie dać się zaskoczyć zwierzęciu, które zbyt mocnym szarpnięciem mogłoby się wyrwać lub wręcz uszkodzić smycz.

Ubrania i buty dla psa – niezastąpione zimą

Jeszcze kilkanaście lat temu widok psa w sweterku lub psich butach był czymś szokującym, ale dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że korzystanie z tych akcesoriów bardzo poprawia komfort cieplny zwierzęcia oraz zabezpiecza psa przed podłożem. Kurteczki, sweterki i peleryny dla psów to rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie dobrze, gdy mamy do czynienia z psami o krótkiej sierści, które zimą faktycznie mogą marznąć. Buty dla psa to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wszystkich ras psów. Psie buty mają za zadanie zabezpieczyć łapy psa przed chłodem, śniegiem, gorącym asfaltem oraz solą drogową, która może nawet uszkodzić skórę na psich łapach.

Łopatka, woreczek lub papierowa torebka – sprzątanie po pupilu powinno być standardem

Chyba każdy zna ten widok – topniejący śnieg i wyłaniające się spod niego kępki trawy, błoto oraz psie odchody. Niestety wciąż wiele osób wyprowadza psy na spacer nie dbając o pozostawiane na trasie nieczystości, a przecież w tak wielu miejscach publicznych są dostępne darmowe torebki lub woreczki, które umożliwiają higieniczne posprzątanie po czworonogu.

Nawet jeśli mieszkamy w okolicy, w której nie umieszczono specjalnych koszy na odpady tego typu, a o darmowych torebkach i woreczkach nikt nawet nie słyszał, to przecież możemy się w nie zaopatrzyć we własnym zakresie i nie dokładać dodatkowych porcji zanieczyszczeń do przestrzeni publicznej, a jeśli względy troski o tę przestrzeń nas nie przekonują, warto pamiętać, że za nieposprzątanie po psie można nawet otrzymać mandat.

Na spacer i do zabawy – frisbee lub przysłowiowy patyk

Wyjścia z psem mogą bazować na długich spacerach, wędrówkach i wycieczkach, ale można urozmaicić ten czas zabawą, a nawet tresurą. W wielu miejscach można znaleźć parki i obszary, na których można swobodnie spuścić psa ze smyczy i pobawić się z nim. Jedną z zabawek, które z pewnością przypadną do gustu nam, jak i czworonogom, jest frisbee. Ten płaski talerz do rzucania i aportowania jest niezwykle popularny, lekki i kompaktowy, dlatego można z łatwością zabrać go ze sobą, gdy idziemy do parku lub na podmiejskie łąki. Jeśli jesteśmy minimalistami, wystarczy patyk i odrobina chęci do zabawy. Zwierzę nie przedkłada zabawek nad zwyczajne przedmioty. Dla psa nie ma znaczenia, czy rzucimy mu zabawkę za kilkadziesiąt złotych, czy zwyczajny kij. Liczy się chęć do zabawy i odpowiednie warunki.

Spacery z psem to przyjemna odskocznia od innych spraw i obowiązków, a także sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Warto skompletować własny niezbędnik spacerowy i uzupełniać go o dalsze produkty, jeśli okażą się potrzebne.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz