Strona główna > Zdrowie > Suplementy diety na trądzik SwissPharma

Trądzik to powszechny problem, który dotyka nie tylko osoby w wieku dojrzewania, lecz także dorosłe osoby. Nieleczony trądzik może przechodzić w stan przewlekły, który prowadzi do zmian skórnych, niekiedy nieodwracalnych. Walkę z trądzikiem można zacząć domowymi sposobami lub przy użyciu odpowiednich suplementów. Kiedy metody te nie działają, należy udać się do dermatologa, który w sposób profesjonalny zajmie się uciążliwym trądzikiem. 

Za pojawienie się przykrego trądziku na twarzy odpowiada wiele czynników, jednym z nich jest rozregulowanie hormonów czy zwiększony łojotok. Innym powodem trądziku może być nieodpowiednia dieta, palenie papierosów czy brak odpowiedniej higieny skóry twarzy. Jak sobie radzić z trądzikiem i jakie suplementy diety stosować aby się go pozbyć?

Charakterystyka trądzika

Trądzik można podzielić na trądzik młodzieńczy oraz zaskórnikowy. Ten pierwszy pojawia się w wieku dojrzewania, chociaż może nawracać także w wieku dojrzałym. Najczęściej występuje on na twarzy, ramionach, plecach, niekiedy także na dekolcie. Na intensywność trądziku na pewno wpływa stres, zła dieta oparta o produkty wysoce przetworzone, nadmierne opalanie się oraz brak właściwej pielęgnacji twarzy. Nieleczony młodzieńczy trądzik może być przyczyną wielu nieestetycznych blizn oraz przebarwień. 

Trądzik zaskórnikowy pojawia się u osób, u których gospodarka hormonalną dopiero się reguluje. Występuje on najczęściej pod postacią nieestetycznych czarnych kropek tzw. wągrów, które pokrywają nos, brodę oraz czoło. Te ciemne plamki nie zawsze jednak wyglądają jednakowo, mogą dzielić się na trądzik zaskórnikowy zamknięty jak i otwarty. Przyczyną jego pojawienia się jest nadmierna praca gruczołów łojowych. Leczenie tego rodzaju trądziku uważany jest za najtrudniejszy, ponieważ wągry nie posiadają charakteru zapalnego. 

suplementy diety

Jak sobie z nim radzić?

Jeżeli trądzik występuje w bardzo łagodnym stadium być może wystarczy zmiana diety, sposobu pielęgnacji skóry twarzy oraz odpowiednia suplementacja. W sklepie internetowym swisspharma.pl znajduje się szereg produktów przeznaczonych do walki z uciążliwym trądzikiem. Można do nich zaliczyć: witaminę C w 100% z dzikiej róży, eliksir zdrowia kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9, witaminy K2 MK-7 FORTE + D3, beta karoten lizofilat z ekologicznej marchwi, liofilizowany sok z ekologicznej kiszonej kapusty, liofilizat soku z ekologicznego kiszonego buraka, witamina D3 FORTE 4000 IU w 100% naturalna, witamina C 100% kwas l-askorbinowy. 

W przypadku zaawansowanego rozwoju trądziku konieczna jest wizyta u dermatologa, który określi jego stadium oraz zaleci właściwie antybiotyki, nadtlenek benzoilu, retinoidy czy inne kwasy. Leczenie zaskórników jest o tyle prostsze, gdyż bardzo często wystarczy zmiana kremu nawilżającego czy żelu do oczyszczania skóry. Podstawą wyeliminowania trądziku młodzieńczego jest nie tylko właściwa suplementacja, lecz zmiana nawyków żywieniowych. W leczeniu trądziku z pewnością sprawdzą się te posiadające w składzie witaminy, minerały, wyciągi roślinne, które łączą się z koenzymem Q10, likopenem czy laktoferyną. Kluczem do pozbycia się trądziku jest jego regularne złuszczanie i nawilżanie na zmianę, co prowadzi do przywrócenia równowagi skórze trądzikowej. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz