Strona główna > Intymność > Higiena intymna mężczyzn

Higiena intymna mężczyzn

Nie stanowi tajemnicy to, że w miejscach intymnych należy zastosować specjalną higienę i odpowiednią pielęgnację. Nie dla każdego jest to jednak takie proste. Różnego rodzaju zaniedbania mogą prowadzić do bolesnych infekcji czy zapalenia.

Toalety z publicznym dostępem

Większość osób, które nie prowadzą wyłącznie domowego trybu życia korzysta z tego typu toalet. Będąc na mieście dotyka się różnego rodzaju przedmiotów, o których nie ma się pojęcia. Znajdują się na nich miliony zarazków, które w połączeniu z tymi łazienkowymi stanowią mieszankę wybuchową. Warunki domowe także nie są bardzo sterylne, jednak ostatecznie bezpieczeństwo zarażenia czymkolwiek jest dużo mniejsze.

Zarazki na dłoniach, które zbierają się z całego dnia potem przechodzą na miejsca intymne podczas korzystania z toalety. Dobrym wyjściem jest mycie rąk przed skorzystaniem z publicznej łazienki oraz nie dotykanie niczego przynajmniej jedną ręką zanim nie wyjdzie się z toalety. Przerażającym faktem jest to, że duża ilość facetów nawet po wyjściu z łazienki nie pamięta o zachowaniu higieny. Nie myją rąk, przez co wszystkie bakterie przenoszone są dalej w świat.

Baseny i sauny

Na takie warunki najbardziej jest się narażonym zwłaszcza na basenach czy w saunach. Po zakończeniu wizyty w danym miejscu w warunkach domowych warto zadbać o odpowiednią pielęgnację miejsc intymnych. W takich miejscach może nie w takim samym stopniu, ale także w ogromnej ilości spotyka się ludzi. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w odpowiedniego rodzaju żel, który przeznaczony jest właśnie do higieny intymnej. Wystarczą nawet zwykłe chusteczki nawilżające.

Prawidłowa higiena intymna

Ręczniki

To element, który na swojej powierzchni magazynuje bardzo dużo różnego rodzaju bakterii. Jednak jeżeli są oddane do użytku, wcześniej na pewno były odpowiednio wyprane i zdezynfekowane. W zaciszu domowym warto mieć ich kilka, by jeden móc przeznaczyć właśnie do wycierania miejsc intymnych. Jego częsta zmiana może dodatkowo zabezpieczać przed infekcjami.

Pielęgnacja

O miejsca intymne należy odpowiednio dbać nie tylko po wizytach na basenie czy w saunie. W warunkach domowych jest to również bardzo odpowiedni krok. Jeżeli jednak już pojawiła się jakaś infekcja, często można coś z nią zrobić w domowym zaciszu. Można zastosować specjalne żele pielęgnacyjne i poczekać kilka dni. Odpowiednie mogą okazać się okłady. Najprostsze będą te wykonane z rumianku. Najpierw należy je odpowiednio zaparzyć, następnie chłodnym naparem nasączyć wacik lub gazę i nałożyć na konkretne miejsce. Pomocna może okazać się także maść. Najlepiej taka z antybiotykiem, która da dużo lepsze rezultaty niż jej zwykły odpowiednik. Jednak jeżeli to nie pomoże, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Jak depilować?

Pozostawianie nadmiernego owłosienia w miejscach intymnych może być tragiczne w skutkach. Wydzielany jest wtedy bardzo specyficzny, ostry zapach, którego osoby z najbliższego otoczenia zapewne będą chciały uniknąć. Działa to bardzo odpychająca. Kobiety na ten temat mają już wyrobione zdanie. Większość z nich uważa, że mężczyźni w miejscach intymnych powinni szczególnie zadbać o owłosienie. Nie może być zbyt bujne, dlatego czasem warto je odpowiednio przystrzyc. Zaniedbanie tego jest również niekorzystne w codziennym myciu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz