Strona główna > Lifestyle > Fotel fryzjerski, czyli mebel, na którym nie warto oszczędzać

Aby salon fryzjerski mógł zacząć funkcjonować na pełnych obrotach, należy przede wszystkim zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Począwszy od konsoli fryzjerskich czy witryn, poprzez myjnie. Jednym z podstawowych i zarazem najwięcej znaczących elementów salonu jest fotel fryzjerski, który musi być jednocześnie funkcjonalny, ale również podkreślać charakter salonu pod względem estetycznym, będąc poniekąd jego wizytówką. Jest to produkt, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ może to skutkować zarówno złym designem, jak i brakiem wygody oraz niską jakością, która w szybkim czasie zniechęci potencjalnych klientów.

Fotel fryzjerski u barbera?

Barber to wbrew popularnemu przekonaniu nie tylko osoba zajmująca się strzyżeniem oraz stylizacją męskiego zarostu, ale również świadcząca usługi stricte fryzjerskie w zakresie męskich cięć oraz stylizacji.

Zarówno w tradycyjnym salonie fryzjerskim jak u barbera, fotel fryzjerski to podstawa, która spędza sen z powiek przy wyborze wyposażenia. Oprócz jego warstwy wizualnej są do rozważenia także elementy techniczne. Między innymi wybór między pompą hydrauliczną a gazową. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się wyższą ceną, ale jest o tyle wygodniejszy, że nie wymaga schodzenia klienta, aby wyregulować wysokość i położenie oraz dzięki dodatkowemu zamontowaniu hamulca, powstrzymuje także poruszanie się klienta na boki. Z kolei pompa gazowa nie posiada wyżej wymienionych cech, ale jej cena jest zdecydowanie niższa.

W pierwszej chwili może się wydawać, że fotel fryzjerski u barbera jest rzeczą zbędną. Jednak wbrew tej opinii jest on wręcz konieczny  i w dużej mierze cechuje się o wiele większym zaawansowaniem technicznym niż fotele, jakie możemy spotkać u tradycyjnego fryzjera. Fotel fryzjerski barber cechuje się w wielu przypadkach nie tylko regulacją wysokości, ale i położenia klienta, aby z łatwością umożliwić stylizację męskiego zarostu. Zobacz ofertę mebli barberskich na http://ayala.com.pl/produkty/barbershop/

fotel

Fotel fryzjerski na kółkach - czy warto?

Kolejnym ważnym aspektem przy zakupie fotela fryzjerskiego jest decyzja dotycząca wyboru podstawy. Do wyboru mamy pięcionóg, okrąg, kwadrat czy też zakończenie stopkami lub kółkami. Powszechnie poleca się fotele z chromowaną podstawą, która cechuje się wysoką jakością oraz trwałością. Cięższa decyzja dotyczy wyboru między fotelem o jednolitym podłożu a tym wyposażonym np. w kółka.

Pierwsza opcja zdecydowanie lepiej sprawdzi się w momencie, w którym nie planujemy większych przemeblowań salonu ani zbytniego przemieszczania fotela. Z kolei opcja z kółkami jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają zamiar manewrować fotelem i nie chcą się męczyć z jego przesuwaniem i podnoszeniem, ani przy okazji uszkodzić podłoża poprzez jego potencjalne zarysowanie. Dużo osób sceptycznie podchodzi do foteli fryzjerskich na kółkach, będąc przyzwyczajonym do jednolitej podstawy, jednak kółka będą jak najbardziej trafnym wyborem, który w dużej mierze może ułatwić koordynację ruchu w salonie.

Fotel fryzjerski retro, nie tylko do salonu vintage

Odpowiednie dostosowanie estetyki fotela fryzjerskiego może zarówno idealnie dopełnić wygląd salonu, jak i być elementem nadającym kompozycji unikalnego charakteru, która wyróżnia go na tle konkurencji.

Strona wizualna salonu fryzjerskiego jest dla wielu osób równie ważna, jak poziom świadczonych tam usług. Wygląd pomieszczenia jest jego wizytówką i w dużej mierze właśnie on decyduje o tym, czy potencjalny klient zdecyduje się na nasze usługi i czy skorzysta z nich ponownie. Warto więc szczególną uwagę przyłożyć do wystroju wnętrza oraz jakości używanych sprzętów.

Fotel fryzjerski jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów przyciągających wzrok w salonie fryzjerskim. Warto zainwestować w nietypowe modele, które oprócz funkcjonalności będą też wyróżniać się designem. Idealnym przykładem jest fotel fryzjerski retro, który sprawdzi się doskonale zarówno w aranżacjach vintage, jak i nowoczesnych wnętrzach. Każdemu z nich doda unikalnego charakteru i będzie bodźcem przyciągającym wzrok oraz budzącym zainteresowanie, czyli idealnie spełni swoją rolę.

Fotel fryzjerski to nie tylko obowiązkowy sprzęt, który musi być i nie trzeba przykładać do niego zbyt dużo uwagi. To element, którego zakup trzeba dokładnie przemyśleć, aby wydobyć drzemiący w nim potencjał.

Materiał partnera zewnętrznego, barber.shop.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz