Strona główna > Lifestyle > Jesteś fanem tradycyjnych odbitek? Mamy dla ciebie coś wyjątkowego

Wspomnienia z wakacji, fotografie z życia firmy, miłe chwile i rodzinne uroczystości uwiecznione na fotografiach. W dobie cyfrowych rozwiązań możliwości na przechowywanie zdjęć jest mnóstwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z opcji katalogowania plików w chmurze lub na wirtualnym dysku. Co jednak w momencie, gdy dobre wspomnienia uwiecznione na fotografiach chcesz mieć zawsze pod ręką? Poznaj kilka inspiracji na to, jak przechowywać tradycyjne zdjęcia!

Ręcznie wykonane pudełka na zdjęcia

Przechowywanie zdjęć w pudełkach to popularny i praktyczny pomysł. Dostępne na rynku rozwiązania dają ogromne pole wyboru, zarówno w zakresie kształtów i rozmiarów, jak i kolorów czy materiałów. Aby przechowywaniu takich pamiątek dodać nieco więcej sentymentalnego charakteru, warto zdecydować się np. na ręcznie wykonane drewniane pudełka na zdjęcia – ustawione na półce staną się nie tylko praktycznym pomysłem na organizację prywatnej kolekcji zdjęć, ale także unikalną ozdobą. Ciekawym pomysłem na prezent będzie także stylowe pudełko na zdjęcia, które wręczysz przyjaciołom lub klientom firmy, obdarowując ich kolekcją zdjęć ze wspólnego spotkania, eventu lub wykonanej przez ciebie sesji zdjęciowej.

Kolekcja zdjęć w kopertach

Innym pomysłem na to, jak przechowywać zdjęcia, są koperty. W tym przypadku także masz wiele możliwości, ponieważ są one dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Możesz również zdecydować, czy wolisz przechowywać kilka zdjęć (np. z określonego wyjazdu lub spotkania) w jednej kopercie, czy też każdemu z posiadanych zdjęć przydzielić własną. Co więcej – koperty w posiadanej kolekcji mogą zostać odpowiednio opisane, dzięki czemu nie umkną ci nie tylko piękne wspomnienia, ale także i daty czy opisy odwiedzanych miejsc, które znalazły się na fotografiach.

Teczki i albumy na zdjęcia

To kolejne rozwiązanie, które może okazać się pomocne w organizacji posiadanych zdjęć – niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o rodzinną kolekcję, czy stworzyć tradycyjne portfolio dokumentujące najlepsze prace fotografa. Katalogowane w ten sposób zdjęcia mogą zostać dodatkowo opisane i pogrupowane, np. pod względem miejsc lub tematyki. Wybierając albumy fotograficzne, warto postawić np. na takie z nacięciami na kartach lub wyposażone w koszulki. Pozwoli to uniknąć konieczności przyklejania fotografii, a w efekcie – zminimalizuje ryzyko ich uszkodzenia i ułatwi ewentualne porządkowanie kolekcji.

Sposobów na przechowywanie tradycyjnych odbitek jest wiele. Niezależnie od tego, czy będzie to sporych rozmiarów album pełen rodzinnych wspomnień, czy stylowe pudełko na zdjęcia, które wręczysz klientowi, warto zadbać o to, aby wybrana metoda pozwalała chronić delikatną fakturę fotografii przed działaniem czynników zewnętrznych, a w szczególności światła i wilgoci. W ten sposób uwiecznione na zdjęciach chwile będą mogły zostać z tobą jeszcze dłużej!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz