Strona główna > Zdrowie > Poznaj 10 korzyści, jakich dostarcza seans w saunie infrared. Pomaga w odchudzaniu, koi nerwy, oczyszcza organizm - a to nie wszystko!

Jesteś fanem sauny? Korzystasz z klasycznej sauny fińskiej? A może po prostu interesuje Cię wszystko, co pozwala na skuteczny relaks i świetnie wpływa na zdrowie oraz urodę? Poznaj zatem saunę na podczerwień. Już 30 minut spędzonych w saunie infrared pozwala na spalenie ok. 900 kcal (dla porównania 30 minut biegania to możliwość spalenia ok. 300 kcal). A to niejedyna korzyść, jakiej możesz się spodziewać po seansie!

Sauna infrared i sauna fińska - na czym polega różnica?

Zanim poznasz najistotniejsze korzyści, jakich dostarcza każdy seans w saunie na podczerwień, wyjaśnimy krótko czym charakteryzuje się taki właśnie typ sauny. Otóż sauna infrared, podobnie, jak sauna fińska, zbudowana jest z drewna. Zasadnicza różnica polega tutaj na zastosowanym systemie grzewczym. W saunie fińskiej jest to piec z kamieniami, które dzięki polewaniu wodą pozwalają na regulowanie temperatury oraz wilgotności w kabinie. Sauna infrared wykorzystuje natomiast system grzewczy oparty na podczerwieni. Promienie podczerwone ogrzewają bezpośrednio nasze ciało. W przypadku klasycznej sauny ciało zostaje ogrzane poprzez wytworzone w pomieszczeniu warunki.

Promienie podczerwone przekształcają się w ciepło, które wnika w głąb naszego organizmu aż w 80%. Takie głębokie ciepło rozgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne, pobudza krążenie. A każdy seans w saunie infrared, dzięki takim właśnie właściwościom głębokiego ciepła, dostarcza naszemu organizmowi wielu korzyści. Oto 10 najważniejszych.

1. Redukcja stresu

Promieniowanie podczerwone doskonale łagodzi napięcie nerwowe i odpręża. Regularne seanse w saunie infrared pozwalają także zapomnieć o kłopotach w zasypianiu.

2. Pielęgnacja skóry

Promieniowanie podczerwone pozwala na skuteczne oczyszczanie skóry, także tej dotkniętej trądzikiem. Systematyczne korzystanie z sauny będzie także wsparciem w walce z łuszczycą. Każdy seans sprawi, że skóra stawać się będzie bardziej gładka i jędrna.

3. Wspomaganie pracy nerek, oczyszczanie i odtruwanie organizmu

Podczas każdego seansu będziemy intensywnie się pocić - to najskuteczniejsza metoda usuwania z organizmu substancji trujących i toksyn. Dodatkowo, wydalanie takich substancji wraz z potem przez skórę pozwoli odciążyć nerki.

4. Wspomaganie układu odpornościowego

Regularne korzystanie z sauny infrared wspiera układ immunologiczny. To dobry sposób zwalczanie bakterii i wirusów. Promieniowanie podczerwone przyspiesza także leczenie wielu chorób, np. cukrzycy, czy żylaków.

5. Łagodzenie bólu

Jeśli doskwierają nam bóle mięśni i stawów, bóle głowy, kręgosłupa, a także sztywność stawów - regularne seanse wyraźnie złagodzą tego typu stany.

6. Odchudzanie

30 minut w saunie infrared to możliwość spalenia 900 kcal!

7. Redukcja cellulitu

Intensywne pocenie pozwala pozbyć się z organizmu toksyn i nadwyżek tłuszczu, a te, jak wiadomo, stanowią pierwszą przyczynę powstawania cellulitu.

8. Wsparcie dla układu krążenia i obniżenie ciśnienia krwi

Dodatkowo sauna infrared jest polecana osobom starszym oraz z chorobami krążenia.

9. Wsparcie dla organizmu przed i po treningu

Regularna "rozgrzewka" w saunie pozwala uniknąć kontuzji podczas uprawiania sportu. To także doskonałe przygotowania ciała do masażu.

10. Atrakcyjna cena sauny infrared

Sauna infrared jest zdecydowanie tańsza w zakupie i eksploatacji w porównaniu w sauną tradycyjną.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz