Strona główna > Zdrowie > Suplementy diety na wątrobę i nie tylko - jak zadbać o siebie?

Wątroba jest jednym z największych organów w ciele człowieka. Jej głównym zadaniem jest usuwanie toksyn z naszego organizmu. Produkuje żółć, dzięki której trawimy tłuszcze. Aby zadbać o ten istotny organ, należy pomyśleć o odpowiedniej diecie. Dodatkowo przydatne mogą być suplementy diety na wątrobę, które wspomagają jej pracę. 

Bardzo duży wpływ na działanie wątroby ma nasza dieta. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co jemy i w jakich ilościach. Nieprawidłowa praca wątroby może prowadzić do wielu poważnych chorób. 

Wątroba - ważny i potrzebny organ w naszym ciele

Wątroba znajduje się po prawej stronie nadbrzusza - w większości składa się z komórek wątrobowych. Przede wszystkim odpowiada za detoksykację, aby nasz organizm pracował prawidłowo. Chociaż zalicza się ją do układu pokarmowego, ma ona wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Organ ten wspiera system immunologiczny, bierze udział w termoregulacji, a także w procesie metabolizacji tłuszczów. Aktualnie, kiedy większość nas żyje w biegu i dużym stresie - nie zawsze możemy dostarczyć naszemu organizmowi wartościowych produktów. Dlatego też zaleca się stosowanie suplementów diety na wątrobę, aby usprawnić jej pracę. 

Jakie choroby związane są z funkcjonowaniem wątroby? 

Jedną z przyczyn chorób wątroby jest nieodpowiednie żywienie. Można tu mówić zarówno o niedożywieniu, jak i o nadmiernym spożywaniu nieodpowiednich produktów. W momencie, kiedy dostarczamy naszemu organizmowi zbyt wiele węglowodanów, przy jednoczesnym niedoborze białka - może dojść do stłuszczenia wątroby. Jest wiele rodzajów stłuszczenia wątroby, jedne z nich da się wyleczyć tylko za pomocą zmiany diety, z kolei inne są nieco bardziej poważne. Tutaj należy już zaopatrzyć się w odpowiednie leki i suplementy diety na wątrobę. 

KWASY TŁUSZCZOWE OMEGA

Jedną z najbardziej poważnych chorób jest marskość wątroby. Przyczyn tej choroby może być wiele: 

  1. w wyniku działania alkoholu,
  2. następstwo toksycznego działania leków, 
  3. następstwo po wirusowym zapaleniu wątroby. 
  4. Objawy marskości wątroby to m.in:
  5. nudności,
  6. utrata apetytu,
  7. oliwkowy lub żółtawy odcień skóry,
  8. wzdęcia,
  9. utrata masy ciała. 

Objawy te nie muszą oznaczać marskości wątroby, ale jeśli rozpoznajesz je u siebie, warto zadbać o odpowiednią dietę i udać się do lekarza.

Jak dbać o wątrobę? Suplementy diety Swiss Pharma

Suplementy diety na wątrobę to pierwszy krok, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli chcemy jednak poważnie zatroszczyć się o ten ważny organ, powinniśmy również ograniczyć spożywanie alkoholu, tłustego jedzenia i cukru. Postaraj się, aby na Twoim talerzu zawsze znajdowały się świeże warzywa. Dodatkowo, zwiększ swoją aktywność fizyczną, dzięki temu utrzymasz odpowiednią masę ciała i odciążysz nieco wątrobę. 

Ciało to nasza świątynia. Zazwyczaj, kiedy dzieje się coś złego w środku, po czasie zaczyna być to widoczne również na zewnątrz. Dlatego tak ważne, nie tylko dla naszego zdrowia, ale i urody, jest odpowiednie zatroszczenie się o prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz