Strona główna > Podróże > Pierwszy wspólny wyjazd, czyli złote zasady udanych wakacji we dwoje

W jaki sposób najlepiej poznać drugą osobę tak, aby dowiedzieć się o niej jak najwięcej? Najlepszym wyjściem jest wspólny wyjazd, dzięki któremu spędzimy z drugą połówką bez przerwy kilka dni. Jest to idealny sposób na to, aby odkryć, jak dana osoba zachowuje się w niektórych sytuacjach, a także dowiedzieć się, czy jesteśmy w stanie spędzić z nią resztę życia. Warto więc poznać kilka wskazówek, które pomogą nam zyskać większą sympatię i wypaść lepiej przed swoim partnerem.

Poznanie charakteru i sposobu bycia oraz zachowania w ekstremalnych sytuacjach to najważniejsza kwestia dla osób, które szukają stałego partnera. Dzięki wspólnym wakacjom możemy dowiedzieć czy jej upodobania i oczekiwania pokrywają się z naszymi. O czym jednak warto pamiętać, aby już na starcie nie zniechęcić do siebie partnera?

Po pierwsze: opanowanie

Decydując się na pierwszy wyjazd warto, aby nie był on zbyt długi. Wspólny weekend w odległości bliskiej od miejsca zamieszkania o maksymalnie 4 godziny będzie z pewnością dużo lepszym wyborem niż dwutygodniowe wakacje w Tunezji. Warto wziąć to pod uwagę głównie po to, aby w momencie niewypału móc swobodnie uwolnić się i wrócić, a nie martwić zobowiązaniami i koniecznością znoszenia partnera przez kolejnych paręnaście dni.

Po drugie: oczekiwania

Przed wyjazdem rzeczą niemal obowiązkową jest rozmowa na temat wspólnych oczekiwań. To doskonały sposób na wybór miejsca, które będzie satysfakcjonowało obie strony. Opalanie się, pływanie łódką czy zwiedzanie? Warto zdecydować się na miejsce, które będzie umożliwiało robienie różnych rzeczy tak, aby żadne z partnerów się nie nudziło.

Pierwszy wspólny wyjazd

Po trzecie: demokracja

Bardzo często w związku jedna osoba dobrze odnajduje się w roli lidera, a co za tym idzie, chce decydować o wszystkim. Zanim jednak pary poznają się na tyle, aby wiedzieć, na co mogą sobie w tej kwestii pozwolić, w relacji panuje cicha walka o władzę. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie więc podział odpowiedzialności i przyznanie sobie nawzajem pola do popisu. W jeden dzień niech o planie waszego dnia decyduje ona, a partner będzie to bez narzekania akceptował, a w drugim dniu odwrotnie. Tym sposobem każde z was będzie usatysfakcjonowane i jednocześnie umożliwi to poznanie upodobań partnera.

Po czwarte: przerwa

W nawet najlepszych związkach przebywanie ze sobą sam na sam może stać się męczące. Warto więc pamiętać o tym, aby w trakcie urlopu nie trzymać się przez cały czas kurczowo za rękę, tylko pozwolić sobie na odrobinę prywatności. Gdy jedna strona ma ochotę na zakupy, druga w tym czasie może pójść pobiegać. Takie oderwanie się od siebie na parę godzin na pewno nikomu nie zaszkodzi, a da możliwość do chwilowego odetchnięcia.

Po piąte: pieniądze

Ta kwestia może być tematem nieco niewygodnym, ale wartym poruszenia. Najlepiej więc na początku odbyć rozmowę, na temat maksymalnej sumy pieniędzy, jaką każde z was może poświęcić na wyjazd, a następnie na jej podstawie wybrać kierunek podróży. Dzięki temu unikniecie poczucia zobowiązania z jednej ze stron.

Po szóste: seks

Podczas wakacji warto pozwolić sobie na małe co nieco. Nie warto zatem marnować okazji i należy wykorzystać ten czas również pod względem takiej bliskości intymnej

Komentarze (0)

Zostaw komentarz